Skip to Content

مشاور خانواده:


یک مشاوره خانواده در یزد گفت: امروز 18 دستگاه در استان به صورت موازی در حوزه ازدواج فعالیت دارند و هیچکدام همدیگر را قبول ندارند.

به گزارش يزدبانو، آمار ازدواج و طلاق در استان یزد بسیار نگران کننده است به گونه ای که در سال 95، 8 هزار 555 مورد ازدواج در استان یزد صورت گرفته که در سال 96 این آمار به 7 هزار و 76 مورد رسیده و نشان از کاهش 17 درصدی ازدواج در سال گذشته دارد.

در سال 95، هزار و 638 مورد طلاق در استان یزد به ثبت رسیده که در سال 96 به هزار و 660 مورد رسید و نشان از افزایش یک درصد طلاق در استان یزد در سال گذشته است.

بهترین رتبه استان در رویداد شیرین ازدواج مربوط به سال ۸۰ بود که این استان رتبه ۶ کشور را داشت اما پایین‌ترین رتبه استان هم در سال های ۹۳ و ۹۵  با رتبه ۲۷ کشور رقم خورد .

کارشناس ارشد مشاوره خانواده در گفتگو با خبرنگار یزدرسا دررابطه با آمار پایین ازدواج و رشد عجیب طلاق در استان یزد، اظهارداشت: ترس زیاد جوانان از ازدواج باعث شده تا جوانان ازدواج را به اولویت چندم زندگی خود تبدیل کنند.

مرتضی موتاب، در پاسخ به علت این ترس، اذعان داشت: ترس جوانان از دو حوزه نشئت می گیرد یکی ترس از مباحث و مشکلات اقتصادی و ترس دیگر هم ترس از عدم دوام زندگی است.

وی تصریح کرد: امروز اگر موارد منجر به طلاق رابررسی کنیم مهمترین علت اختلافات عدم شناخت زوجین از همدیگر است؛ امروز این آسیب فقط محدود به ازدواج سنتی نیست بلکه ازدواج های مدرن یا امروزی نیز جامعه آماری بالایی در طلاق دارند.

این مشاوره خانواده، افزود: امروز مشکلات اقتصادی به صورت دو سویه هم در طلاق و هم در ازدواج مشکلات جدی را ایجاد کرده است، متاسفانه دخالت خانواده ها در کنار توقع های عجیب باعث شده تا اکثر پرونده های طلاق بدین صورت شکل بگیرد.

وی ادامه داد: راهکار جدی که در این موضوع می توان راهگشا باشد آموزش والدین و فرهنگ سازی درست ازدواج آسان در بین خانواده هاست؛ متاسفانه اراده ای جدی در بین مسئولان و دستگاه های دولتی برای امر ازدواج وجود ندارد؛ امروز 18 دستگاه در استان به صورت موازی در حوزه ازدواج فعالیت دارند و هیچکدام همدیگر را قبول ندارند.

 موتاب، گفت: مدیریت واحدی برای امر ازدواج در استان یزد وجود ندارد و دستگاه های مختلف بدون هماهنگی باهم، هر یک راه خود را می روند.

انتهای پیام/م*
Your Rating
Average (0 Votes)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری