Skip to Content

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان یزد مطرح کرد


رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان یزد گفت: پلیس راهور یزد از سامانه‌های هوشمند برای کنترل ترافیک سطح شهر استفاده می‌کند.

یزدبانو؛ سرهنگ محمد پور شمس در گفتگو با خبرنگار یزدبانو با اشاره به گره‌های ترافیکی در سطح شهر گفت: گاهی دیده می‌شود که یک سری رانندگان در سطح شهر در معابری که بار ترافیکی بالایی وجود دارد، بدون توجه به حقوق دیگران و با خیال راحت به‌صورت دوبله بر سطح معبر پارک کرده است.

وی ادامه داد: گاهی در برخی معابر تنها به دلیل توقف بی‌جا و پارک دوبل گره‌های ترافیکی ایجاد می‌شود درصورتی‌که اگر همه رانندگان رعایت کرده و از پارک دوبل خودداری کنند، این اتفاق رخ نخواهد داد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان یزد تصریح کرد: پلیس راهنمایی و رانندگی یزد همراه با راهور سراسر کشور به سامانه‌های هوشمند متصل شده است و این امر می‌تواند کمک مؤثری به کاهش ترافیک ناشی از تخلفات رانندگی کند.

وی با بیان اینکه پلیس در طول مسیر می‌تواند با دست‌افزار‌هایی که تحویلشان می‌شود به بانک اطلاعاتی دسترسی پیدا کرده و در میدان اعمال قانون کند، افزود: در پی تذکر لسانی پلیس به رانندگان متخلف در صورت اصرار بر تخلف، پلیس از طریق سیستم هوشمندی که در اختیار دارد، تخلفات را به‌صورت آنلاین ثبت می‌کند و هم‌زمان این مسئله از طریق پیامک به اطلاع راننده متخلف خواهد رسید.

پور شمس گفت: ازاین‌پس دیگر هیچ راننده‌ای، قبض جریمه دریافت نخواهد کرد و سیستم جدید به‌جای سیستم کاغذی دستی و سنتی بکار گرفته خواهد شد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان یزد تأکید کرد: لازم است رانندگان قبل از اعمال قانون توسط پلیس، به حقوق خود و دیگران احترام گذاشته و قوانین را رعایت کنند.

انتهای پیام/3857
Your Rating
Average (0 Votes)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری