Skip to Content

جانشین فرمانده سپاه الغدیر یزد:


جانشین فرمانده سپاه الغدیر یزد با اشاره به نقش برجسته دانشجویان در رسیدن به اهداف بلند انقلاب اسلامی در گام دوم گفت: دانشگاه بستری برای رسیدن به اهداف بلند انقلاب اسلامی است.

یزدبانو؛ سرهنگ رضا پور شمسی در مراسم تکریم و معارفه مسئول بسیج دانشجویی استان یزد با اشاره به بیانیه ارزشمند رهبر انقلاب با عنوان «گام دوم انقلاب» اظهار کرد: با انتشار بیانیه گام دوم انقلاب حرکت و تکاپوی خوبی در بین همه نهادها و دستگاه‌ها دولتی و گروه‌های مختلف مردمی اتفاق افتاد.

وی با بیان اینکه برای تحقق اهداف انقلاب اسلامی در گام دوم قطعاً حرکت نسل جوان و فرهیخته کشور مدنظر است، تصریح کرد: دیدگاه‌های متعددی در خصوص بیانیه گام دوم انقلاب وجود دارد اما به‌طورکلی می‌توان آن را به سه بخش اساسی دسته‌بندی کرد.

پورشمسی ادامه داد: اینکه انقلاب اسلامی چه ویژگی‌ها، خصایص و چه تمایزاتی نسبت به سایر انقلاب‌ها دارد، یکی از بخش‌های اساسی بیانیه گام دوم انقلاب است که رهبر انقلاب به آن پرداخته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: در حقیقت رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب به ویژگی‌ها و تفاوت‌های انقلاب اسلامی ایران نسبت به سایر انقلاب‌ها اشاره‌کرده‌اند؛ وقتی بیانیه را مرور می‌کنیم به‌طور واضح، شفاف و مبسوط به ویژگی‌هایی که در گام اول کاملاً مشهود بوده است، می‌رسیم، اینکه ما کی هستیم؟ انقلاب اسلامی چیست و چه برنامه‌ای را دنبال می‌کند؟

جانشین فرمانده سپاه الغدیر یزد با اشاره به دومین بخشی که در بیانیه گام دوم انقلاب آمده است، خاطرنشان کرد: با نگاهی به بیانیه گام دوم انقلاب باید در حقیقت به دنبال این باشیم که در سیر مراحل انقلاب اسلامی چگونه این چهل سال را پشت سر گذاشته و در حال حاضر در چه مرحله‌ای قرار داریم.

پورشمسی در خصوص بخش سوم بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی اذعان کرد: سومین بخش و بخش اساسی این بیانیه این است که این انقلاب چگونه و به کجا خواهد رسید؟

وی افزود: قشر دانشجو و فرهیختگان جامعه باید بیانیه گام دوم انقلاب را سرلوحه کار خود قرار داده و به‌عنوان نسلی که آینده انقلاب به دست اوست، بداند که انقلاب اسلامی با چه هدفی و چگونه باید به جلو برود.

این مقام مسئول گفت: دانشگاه بستری است که باید مسیرهای حرکت انقلاب در چارچوب اهداف بلند نظام را در جامعه جاری و ساری کند.

وی یزد با اشاره به دیدگاه‌های متعددی که در خصوص انقلاب و امام خمینی (ره) وجود دارد و اینکه انقلاب اسلامی و رهبر آن متمایز از سایر انقلاب‌ها بوده است، اذعان کرد: یک پژوهشگر بزرگ جهان در معرفی حضرت امام خمینی (ره) جمله‌ای با این مضمون می‌گوید: «بروید و دوباره اندیشه‌ها، نوشته‌ها و بیانات خمینی را بخوانید؛ خمینی مرد قرن بیست‌ویک است؛ گرچه در قرن بیستم می‌زیست».

جانشین فرمانده سپاه الغدیر یزد خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی امروز در اوج قدرت در غرب آسیا و حتی در جهان می‌درخشد؛ امروز این انقلاب بعد از گذشت چهل سال از تولد آن، منطقه را متحول کرده و به‌نوعی جامعه جهانی را دستخوش تغییرات اساسی کرده است.

انتهای پیام/3857

 

 
Your Rating
Average (0 Votes)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری