Skip to Contentمدیرکل زندان‌های استان یزد با بیان اینکه زندان‌های استان یزد رتبه نخست کشور را در اقامه نماز به خود اختصاص داده است گفت: 98 درصد از مددجویان زندان‌های یزد در ورزش صبحگاهی شرکت می‌کنند.

به گزارش یزدبانو، رضا ذوالفعلی نژاد ظهر امروز در شورای امر به معروف زندان یزد که با حضور آیت الله محمد رضا ناصری یزدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد برگزار شد یکی از اهداف اصلی سازمان زندان‌ها را بحث اصلاح و تربیت عنوان کرد و اظهار داشت: بیشتر حوزه کاری ما به حوزه امر به معروف و نهی از منکر باز می‌گردد.
مدیرکل زندان‌های استان یزد با اشاره به اینکه در مجموعه زندان‌ها سعی داریم که بیشتر الگوی عملی برای مددجویان زندان‌های یزد باشیم گفت: در حوزه اداره کل زندان‌ها شورای امر به معروف و نهی از منکر فعالیت دارد که به تبع آن این شوراها در تمام زندان‌ها نیز فعالیت می‌کنند.
وی با بیان اینکه در سال گذشته شورای امر به معروف و نهی از منکر زندان‌های یزد 30 جلسه برگزار کرده است تصریح کرد: در این جلسات 241 مصوبه داشتیم که 229 مورد آن اجرایی شد.
ذوالفعلی نژاد افزود: جذب و ساماندهی گروه‌های یاوران امر به معروف و طلایه داران جهت پرسنل و کارکنان، برگزاری مراسم زیارت عاشورا هر پنج شنبه برای کارکنان و مددجویان در زندان‌های یزد، برگزاری مراسم عزاداری به مناسبت‌های مختلف و دعوت از سخنرانان و روحانیون مطرح استانی و کشوری هر پنج شنبه جهت سخنرانی برای کارکنان و مددجویان زندان‌های استان یزد از جمله برنامه‌هایی است که در راستای امر به معروف و نهی از منکر اجرا می‌شود.
مدیرکل زندان‌های استان یزد با بیان اینکه 22 نفر از روحانیون در زندان‌های استان یزد به اقامه نماز جماعت می‌پردازند خاطرنشان کرد: ما هر وعده در زندان‌های استان یزد، 63 مورد نماز جماعت برگزار می‌شود و تنها استانی هستیم که نماز صبح جماعت در زندان‌های استان یزد برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه خانواده‌های 30 نفر از زندانیان فعال در امر به معروف و نهی از منکر را به مشهد مقدس اعزام کردیم تصریح کرد: این کار جهت تشویق و ترغیب سایر زندانیان برای حضور فعال تر در امر به معروف و نهی از منکر در زندان‌های استان یزد صورت می‌گیرد.
ذوالفعلی نژاد با بیان اینکه اداره کل زندان‌های یزد هر ساله به عنوان برترین اداره کل در زمینه اقامه نماز در کشور معرفی می‌شود گفت: همچنین سال گذشته از سوی ستاد اقامه نماز کشور از اداره کل زندان‌های یزد به جهت فعالیت گسترده در امر اقامه نماز در زندان‌ها تقدیر به عمل آمد.
مدیرکل زندان‌های استان یزد تعداد حافظان قرآن از نیم تا 30 جز را در زندان‌های استان یزد قریب به 700 نفر عنوان کرد و اظهار داشت: از این تعداد 7 نفر حافظ کل قرآن کریم هستند که یکی از این مددجویان سال گذشته در مسابقات کشوری رتبه نخست را به خود اختصاص داد.
وی با اشاره به اینکه 98 درصد از مددجویان زندان‌های یزد در ورزش صبحگاهی شرکت می‌کنند اضافه کرد: اجرای طرح کتابخوانی یار مهربان هر روز در تمامی اندرزگاه‌های زندان‌های استان یزد برگزار می‌شود.
انتهای پیام/رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری