Skip to Content

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری:

9دی یک روز تاریخی در انقلاب است/درباره «حصر سران فتنه» نباید حرفی وجود داشته باشد


همه دنیا و مخالفان باید بدانند که مردم ایران نسبت به مقدسات دینی مثل روز قدس، روز عاشورا، امام و رهبری و ... حساسیت دارند و هیچ چیز نباید این ارزش ها را تحت الشعاع قرار دهد و امسال نیز باید برای پنجمین سال به این برنامه توجه شود.

 به گزارش یزدبانو به نقل از دانا، حجت‌الاسلام سیدرضا اکرمی رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری و عضو مجمع روحانیون مبارز در گفت و گویی در خصوص فتنه 88 و ریشه قیام مردمی 9 دی اظهار داشت:‌ سال 88  یک سال ویژه ای بود چرا که جمعیت زیادی که حدودا بالای 80 درصد بودند در انتخابات شرکت کردند. اما حین برگزاری انتخابات هیجان و اضطراب هایی در اثر حواشی از جمله ماجرای مناظره آقای احمدی نژاد که در آن به پسران و شخص آقای هاشمی و ناطق تهمت هایی زده شد، به وجود امد.

 

 

 خطبه های نماز جمعه رهبر معظم انقلاب حجت را تمام کرد

وی افزود: بعد از برگزاری انتخابات جمعیتی در میدان ولیعصر(عج) داشتیم و پس از آن نیز اردوکشی به راه افتاد و عده ای کشته شدند که بالاخره با خطبه های الهی نمازجمعه رهبر معظم انقلاب در 29 خرداد تقریبا موضوع جمع شد و حجت تمام برای همه تمام شد. اما عده ای اندک و آشوبگر ادامه دادند تا ماجرا به روز عاشورا رسید و  برخی ها در تعدادی از خیابان های تهران رفتاری خلاف فضیلت و اخلاق از خود نشان داده و به ساحت مقدس امام حسین(ع) اهانت کردند.

 

حجت‌الاسلام اکرمی تصریح کرد: البته در روز قدس نیز برخی شعارهای ناصحیح داده شد و در دانشگاه تهران نیز عکس امام را پاره کردند و مجموع این اقدامات روی هم انباشته شد تا در روز 9 دی 88 مردم تهران به صحنه آمدند و حوادث تلخ آن دوران را شست و شو دادند و ماجرا را تمام کردند.

 

 

 9دی برگ برجسته ای در تاریخ انقلاب است/مردم ایران نسبت به مقدسات دینی حساسیت دارند

 

عضو مجمع روحانیون مبارز ادامه داد: جمعیت بسیاری در تهران و دیگر شهرها گرد هم آمدند و رفتار فتنه گران را محکوم کردند. به نظر می‌رسد آن روز خودش به تنهایی یک برگ برجسته و تاریخی در طول انقلاب است و همه دنیا و مخالفان باید بدانند که مردم ایران نسبت به مقدسات دینی مثل روز قدس، روز عاشورا، امام و رهبری و ... حساسیت دارند و هیچ چیز نباید این ارزش ها را تحت الشعاع قرار دهد و امسال نیز باید برای پنجمین سال به این برنامه توجه شود.

 

 گرانی و تروم ارزش ها را تحت الشعاع قرار نخواهد داد

 

وی تصریح کرد: مردم ما ممکن است به مسائلی همچون، گرانی، تورم، تحریم و ... حساس و منتقد باشند اما این مسائل قطعا باعث نخواهد شد تا شعارهای مثل جمهوری اسلامی، امام حسین(ع)، روز قدس، استقلال، امام و ولایت فقیه تحت الشعاع قرار گیرد و هر عملی که باعث شود مقدسات ایران لکه دار شود را مردم برنمی‌تابند و نسبت به آن حساسیت نشان خواهند داد. به طور مثال اربعینی که در عراق برگزار شد نشان داد که مردم ما نسبت به مقدسات سیاسی و دینی احترام قائل بوده و حاضر نیستند کسی به این موضوعات بی مهری کرده و بعضا اهانت کند.

 

 

 قانون و بیانات رهبری قول الفصل است/ نباید بر حصر سران فتنه انقلتی باشد

 

حجت‌الاسلام  اکرمی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص حصر سران فتنه نیز خاطرنشان کرد: من در این مسئله دو چیز را حکم و قول الفصل می‌دانم. به عقیده من قانون و سخنان مقام معظم رهبری برای من معیار بوده و هست.

 

وی اضافه کرد: وقتی شورای امنیت ملی بعد از بررسی لازم به جمع بندی "حصر سران فتنه" رسیده اند و رهبری هم بر آن "صحه" گذاشتند نباید حرفی و انقلتی وجود داشته باشد.

 

 

 سران فتنه عذرخواهی کرده و در مواضع خود تجدید نظر کنند

 

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری توضیح داد: در این قضیه دوطرف وجود دارد. اگر بخواهیم این ماجرا  حل و فصل شود، نباید یک طرفه تصمیم گرفت. آن طرفی که این ماجرا را به وجود آوردند و سکوت کردند باید عذرخواهی کرده و تجدیدنظر کنندو رهبر معظم انقلاب نسبت به اینکه دشمن به ما طمع و امید داشته باشد به شدت ناراحتند و می‌فرمایند که باید دشمن را از خودتان مایوس کنید.

 

وی با بیان اینکه «دشمن دشمن است»، گفت:  بایدعاملان حوادث سال 88 در مواضع خود تجدید نظر کنند تا در طرف مقابل هم تغییری حاصل شود و آن وقت است که می توان از حل شدن این مسئله حرف زد.

 

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری