Skip to Content

رییس کمسیون فرهنگی شورای شهر یزد:


رئیس کمیسیون فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شورای شهر یزد گفت: در بودجه 97 تعداد 5 فرهنگسرا برای احداث در 5 نقطه از شهر یزد در نظر گرفته شده است.

به گزارش یزد بانو؛ «ونوس عامری» رئیس کمیسیون فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شورای شهر یزد در گفتگو با خبرنگار یزد بانو با بیان اینکه خود و گروهمان اهدافی را برای ورود به شورا اعلام کرده و در راستای تحقق آن تلاش می‌کنیم، اذعان کرد: «افزایش نشاط اجتماعی» از اولین اهدافی بود که دنبال کردیم.

وی ادامه داد: در راستای محتوای فرهنگی و تفریحی مردم شهر برنامه‌هایی اجرا کرده و برنامه‌های بیشتری هم در بودجه سال 97 در دستور کار داریم.

عامری افزود: برگزاری جشن‌های مختلف، برگزاری برنامه‌های متنوع در نوروز 97، فضاسازی و تبلیغات محیطی، طراحی فضای سبز محیط، تغییر رنگ در شهر ازجمله برنامه‌هایی است که در جهت افزایش نشاط اجتماعی اجرا کرده‌ایم.

این بانوی عضو شورا با بیان اینکه «ارتقاء وضعیت فرهنگی شهر» هدف دیگری است که دنبال می‌کنیم، تصریح کرد: برای این هدف، هم ازنظر زیرساخت و هم ازنظر محتوا تلاش می‌کنیم؛ در بودجه 97 تعداد 5 فرهنگسرا برای 5 نقطه شهر در نظر گرفته‌ایم که طراحی و تملک آن در حال بررسی است.

وی در مورد اقدامات انجام‌شده برای ارتقاء وضعیت فرهنگی شهر در بخش محتوایی خاطرنشان کرد: در سال 96 کار را شروع کردیم و برنامه‌های مختلف فرهنگی انجام دادیم؛ به‌عنوان‌مثال در راستای کتاب‌خوانی و کتاب، تمام مؤسساتی که در جهت ترویج و ارتقاء سرانه کتاب‌خوانی فعالیت می‌کنند را تقویت کردیم.

عامری با اشاره به برگزاری جشن فیلم، افزود: از برنامه‌های فرهنگی که در رابطه با شعر، فیلم، تئاتر بود، حمایت گسترده کردیم.

وی فعالیت در حوزه «آموزش مهارت‌های اجتماعی» را یادآور شد و گفت: واحدی به نام «حقوق شهروندی» در سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد در نظر گرفته‌شده است که به ابعاد مختلف آموزش مهارت‌های اجتماعی می‌پردازد.

این عضو شورای شهر یزد ادامه داد: سفارش تئاترهایی برای آموزش مهارت‌های اجتماعی و در رابطه با اهداف شهرداری، عقد قرارداد با چندین شرکت مختلف برای تهیه فیلم و پویانمایی در همین راستا - که در آینده نزدیک در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت- ، ایجاد ایستگاه‌های فرهنگی در پارک‌ها ازجمله اقداماتی است که یا در برنامه داریم و یا اجرا کرده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: در جهت اهدافی که اعلام کرده بودیم، حرکت کردیم؛ بخشی از آن را تا جایی که امکان داشت و با توجه به بودجه در نظر گرفته‌شده برای سال 96، در سال گذشته اجرا کردیم. بودجه کلانی در سال 97برای اهداف و برنامه‌ها در نظر گرفته‌شده است و طبیعتاً برنامه‌های بیشتری را در این سال داریم.

رئیس کمیسیون فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شورای شهر یزد در پایان ضمن تشکر از شهروندان به خاطر اعتمادی که کرده‌اند، اذعان کرد: سعی داریم در راستای قدردانی از اعتماد مردم اهدافی که آن‌ها دوست داشتند و ما اعلام کرده بودیم را انجام دهیم.

انتهای پیام/ش

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری