Skip to Content

دبیر علمی کتاب سال یزد:


دبیر علمی کتاب سال یزد گفت: امسال در دومین دوره کتاب سال یزد 430 اثر به دبیرخانه این جشنواره برگزار شده که بر سر جایزه ویژه شهید صدوقی با هم رقابت کردند.

به گزارش یزدبانو،‌ دبیر علمی کتاب سال یزد در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به برگزاری دومین دوره کتاب سال استان یزد گفت: فرهنگ جامعه یکی از راه‌های توسعه و تعالی جامعه است که مبتنی رب پژوهش، تحقیق و آثار پژوهشگران و محققان است و اگر این افراد مورد تجلیل قرار بگیرند به نوعی به فرهنگ جامعه خدمت شده و موجب تویع و تعالی جامعه است.

حجت الاسلام شهاب الدین وحیدی مهرجردی عنوان کرد: کتاب سال یزد برای اولین بار در سال 94 برگزار شد که در آن زمان 80 اثر به دبیرخانه جشنواره برگزار شد و امسال در دومین دوره کتاب سال یزد 430 اثر به دبیرخانه این جشنواره برگزار شده و بر سر جایزه ویژه شهید صدوقی با هم رقابت کردند.

وی با بیان اینکه 430 اثر به دبیرخانه دومین دوره کتاب سال استان یزد ارسال شده است، ادامه داد: گروه‌های 12 گانه دین، ادبیات، فلسفه و روانشناسی، علوم اجتماعی، تاریخ و جغرافیا، هنر ومعماری، زبان و زبان شناسی، کودک و نوجوان، علوم خاص، علوم کابردی، کلیات و یزد شناسی برای دومین دوره کتاب سال در نظر گرفته شده بود  و آثار ارسالی در این گروه‌ها قرار گرفته‌اند.

حجت اسلام وحیدی تاثیرگذاری در راستای سطح علمی و فرهنگی، تازگی و نوآوری در موضوع اثر، رعایت استانداردها در ذکر منابع، قوی بودن منبع و استحکام آنها، بهره‌مندی از قدرت تحلیل و استنتاج منطقی، ارزشمندی علمی و محتوایی کتاب، استحکام و زیبایی زبان و طرح روی جلد را از جمله شاخص‌ها و معیارهای ارزیابی آثار عنوان کرد.

وی ادامه داد: بررسی اولیه آثار ابتدا توسط داورهای استانی در حوزه‌های مختلف انجام شده و پس از آن در هر گروه یا حوزه حداقل سه کتاب به وزارت ارشاد ارسال شده که پس از ارسال آثار به خانه کتاب، داوران کتاب سال جمهوری اسلامی ایران آثار را مورد ارزیابی قرار داده و آثار برگزیده انتخاب شده ‌اند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری