Skip to Content

مدیرعامل ستاد دیه استان یزد:


مدیرعامل ستاد دیه استان یزد گفت: اکنون 4 زن محکوم مالی جرائم غیر عمد در زندان‌های استان به سر می‌برند که برای آزادی آن‌ها به یک میلیارد و 100 میلیون تومان نیاز هست.

به گزارش یزدبانو؛ «اسلام افشون» مدیرعامل ستاد دیه استان یزد در مصاحبه با خبرنگار یزدبانو خاطرنشان کرد: در حال حاضر 4 مددجوی زن محکوم مالی جرائم غیر عمد و عمدتاً به خاطر «چک‌های بی‌محل» در زندان‌های استان به سر می‌برند که برای آزادی آن‌ها به‌به یک میلیارد و 100 میلیون تومان نیاز هست.

وی با بیان اینکه این افراد سابقه کیفری نداشته‌اند، تصریح کرد: ازلحاظ آمار تعداد نسوان زندانی جرائم غیر عمد، استان یزد نسبت به سایر استان‌ها وضعیت مناسبی قرار دارد.

افشون اذعان کرد: در سال گذشته و در این مقطع زمانی تنها 3 زن زندانی جرائم غیر عمد داشتیم و در حال حاضر 4 زن به خاطر جرائم غیر عمد در زندان‌های استان یزد هستند.

این مقام مسئول برای جلوگیری از ورود ناخواسته افراد به زندان توصیه کرد: مردم عزیز حتماً درزمینهٔ چک‌های بلامحل که صادر می‌شود مواظب کلاه‌برداران و سوءاستفاده آن‌ها باشند.

وی با بیان اینکه لازم است همه افراد قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند، ادامه داد: والدین حتماً به این موضوع توجه کنند که برای فرزندانشان که به سن قانونی نرسیده‌اند وسیله موتوری ازجمله موتورسیکلت نخرند تا شاهد تصادف و زندانی شدن فرزند خود نباشند و همه ملزم به رعایت قوانین راهنمایی رانندگی باشند.

افشون افزود: افراد حتماً برای استفاده از وسیله نقلیه بیمه‌نامه و گواهینامه معتبر داشته باشند؛ از وسیله نقلیه مناسب و سالم ازلحاظ فنی استفاده کنند.

مدیرعامل ستاد دیه استان یزد گفت: خانواده‌ها برای ازدواج جوانان سعی کنند مهریه معقول تعیین کنند.

انتهای پیام/ش

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری