Skip to Content

رئیس کل دادگستری استان یزد:


رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: با تلاش معاونت اجتماعی دادگستری و مشارکت اداره کل بهزیستی ، مراکز مشاوره خانواده در یزد توانسته اند 36 درصد از پرونده های دعاوی خانوادگی را با صلح و سازش همراه سازند.

به گزارش یزدبانو به نقل از یزدرسا؛ محمدرضا حبیبی در جلسه با رؤسای حوزه های قضایی و دادستان های سراسر استان یزد ، اظهار داشت : هدف و رسالت دستگاه قضایی فصل خصومت و فیصله اختلاف افراد مراجعه کننده به دادگستری است و از این رو هرچه بتوان اختلافات را با صلح و سازش و با استفاده از ظرفیت شوراهای حل اختلاف خاتمه داد ، نتایج بهتر و ماندگار تری در رفع خصومت ها حاصل خواهد شد.

وی افزود : بسیاری از دعاوی خانوادگی ، اختلافات ارضی و برخی از پرونده های وارده به دادسراها را می توان به سادگی و با کدخدامنشی شورای حل اختلاف و با نیت اصلاح ذات البین خاتمه داد و از بار سنگین دادگستری کاست.

این مقام قضایی بیان داشت: با تلاش معاونت اجتماعی دادگستری و مشارکت اداره کل بهزیستی ، مراکز مشاوره خانواده در یزد توانسته اند 36 درصد از پرونده های دعاوی خانوادگی را با صلح سازش همراه سازند.

وی بر ضرورت آموزش مهارت های زندگی ، پیش از ازدواج تأکید کرد و گفت :  بسیاری از مشکلات در زندگی زوجین جوان ناشی از عدم مهارت های زندگی است که با الزامی شدن گذراندن این دروه قبل از ثبت واقعه ازدواج ، زوج های جوان یک دوره آموزش 16 ساعته مهارت های زندگی را می گذرانند.

رئیس کل دادگستری استان یزد ، اختصاص یک روز ویژه برای ملاقات های مردمی در حوزه های قضایی را خواستار شد و ابراز داشت : مردم نیاز به شنیده شدن دارند و همینکه بتوانند مشکلاتشان را با مسئولین طرح نمایند و دغدغه های خود را مطرح کنند به یک آرامش می رسند ، ضمن اینکه این رویکرد اشراف به مجموعه تحت امر را افزایش و در مدیریت بهتر نقش دارد.

وی ترمیم نسبی وضعیت تعداد قضات شاغل در دادگستری استان یزد را یادآور شد و گفت : علی رغم بازنشسته شدن چندین نفر از قضات مجرب استان در سه سال گذشته اما با تلاش های صورت گرفته تعداد قضات استان از 164 نفر در سال 93 به 210 قاضی در سال جاری رسیده است که این امر باید به کاهش اطاله دادرسی و تسریع امور در دستگاه قضایی بیانجامد.

شایان ذکر است در این جلسه رؤسای دادگستری و دادستان های استان نیز از مجموعه های تحت امر خود و حوزه های قضایی گزارشی ارائه کردند.
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری