Skip to Content

مدیر عامل شرکت آبفار یزد:

170 روستای شهرستان تفت همچنان نیازمند آبرسانی سیار هستند


محمد فتاحی اظهار داشت: آبرسانی به 250 روستا در استان یزد به صورت سیار انجام می شود که از این تعداد حدود 170 روستا در شهرستان تفت واقع شده است.

به گزارش یزدبانو، محمد فتاحی در خصوص آبرسانی سیار به روستاها گفت: در سال گذشته آبرسانی به  300 روستا در استان یزد به صورت سیار انجام می شده  که از این تعداد  بیش از 200 روستا در شهرستان تفت واقع شده بودند و خوشبختانه امسال این آمار به 250 روستا در استان کاهش یافته  و تعداد روستاهای شهرستان تفت نیز که آبرسانی سیار برای آن ها انجام می شود به  170 مورد رسیده است.

وی ادامه داد: بارندگی های خوبی که اخیرا در استان شد؛ آبدهی قنات و چشمه های برخی روستاها را در پی داشته است و همچنین چند پروژه آبرسانی به روستاهای تفت به بهره برداری رسیده  که در مجموع باعث کاهش تعداد روستاهایی که آبرسانی سیار برای آن ها انجام می شود شده است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان یزد تصریح کرد: برخی از روستاها از نعمت آب لوله کشی برخوردارند اما به دلیل کیفیت پایین آب، صرفا برای امور بهداشتی از آب لوله کشی استفاده می شود و نمی توان برای شرب از آن استفاده کرد و از این رو برای تامین آب شرب این روستاها آبرسانی سیار انجام می شود.

فتاحی با اشاره به نصب تانکرهای آب در کوچه و معابر روستاها گفت: نیاز به آبرسانی در فصول مختلف سال متفاوت است به طوری که در فصول سرد سال به دلیل کاهش جمعیت در روستا کمتر از سایر فصول است اما در مجموع، سال گذشته 250 هزار مترمکعب آبرسانی سیار به روستاهای تفت انجام شده است.

وی با اشاره به کمتر بودن هزینه انتقال آب از طریق لوله کشی نسبت به آبرسانی سیار عنوان کرد: هزینه  آبرسانی سیار به روستاهای شهرستان تفت در سال گذشته حدود سه میلیارد تومان بوده است.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری