Skip to Content

مسئول خواهران ستاد بازسازی عتبات عالیات استان یزد:


مسئول خواهران ستاد بازسازی عتبات عالیات استان یزد گفت: در حال حاضر 12 تخته فرش در شهرستان یزد برای کمک به بازسازی عتبات عالیات در حال بافت است.

یزدبانو؛ «رقیه کفیل الناس» در گفتگو با خبرنگار یزدبانو اظهار کرد: ستاد بازسازی عتبات عالیات در استان یزد نقش خوبی درزمینهٔ کمک به بازسازی عتبات عالیات و به‌ویژه ساخت صحن حضرت زهرا‌(س) و صحن حضرت زینب (س) ایفا کرده است.

وی ادامه داد: یکی از فعالیت‌هایی که در راستای کمک به بازسازی عتبات عالیات انجام‌گرفته، بافت قالی است؛ که بانوان یزدی سهم بزرگی در این بخش داشته‌اند.

کفیل الناس با اشاره به اینکه ساخت صحن حضرت زینب (س) در کربلا به کشور ایران واگذار شده است، تصریح کرد: استان یزد یکی از استان‌هایی است که در ساخت این صحن نقش بسزایی دارد و امیدواریم امسال بتوانیم هزینه ساخت حدود 150 متر از صحن حضرت زینب (س) را تأمین کنیم و این سند افتخاری برای بانوان یزدی باشد.

مسئول خواهران ستاد بازسازی عتبات عالیات استان یزد خاطرنشان کرد: بانوان یزدی می‌توانند هم به‌صورت نقدی و هم به‌صورت اقساط به بازسازی عتبات عالیات کمک کنند.

وی در حاشیه مراسم اهدا 2 تخته فرش بافته‌شده توسط بانوان نمازگزار در مسجد شهید ساداتی یزد اذعان کرد: این 2 تخته فرش یکی متعلق به صحن حضرت زهرا (س) و یکی متعلق به صحن حضرت زینب (س) است.

کفیل الناس با بیان اینکه با فروش این 2 تخته فرش، هزینه آن‌که حدود 11 میلیون تومان است، صرف ساخت صحن‌های منتسب به این دو بزرگوار خواهد شد، گفت: از نیمه سال گذشته تاکنون در شهرستان‌ها مختلف بافت فرش اهدایی به عتبات عالیات را داشته‌ایم؛ در شهرستان بهاباد تاکنون 10 تخته فرش اهدا شده است؛ در حال حاضر 12 تخته فرش در شهرستان یزد برای کمک به بازسازی عتبات عالیات در حال بافت است.

انتهای پیام/3857

 
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری