Skip to Content

عضو هیئت رئیسه شورای شهر یزد:


عضو هیئت رئیسه شورای شهر با بیان این‌که کشتار خانگی انواع مرغ و خروس نقش مهمی در تشدید شیوع آنفلوانزای فوق حاد مرغی ایفا می‌کند، گفت: در یزد بیش از 10 درصد کشتار انواع مرغ و خروس و پرندگان به صورت خانگی و غیراصولی انجام می‌شود.

به گزارش یزدبانو؛ «سیدمحمدرضا مدرسی» در جلسه علنی شورای اسلامی شهر یزد که با حضور تمام اعضای شورای شهر برگزار شد، ضمن عرض تسلیت ایام فاطمیه در مورد مشاهده شدن چند مورد آنفلوانزای فوق حاد مرغی در شهر یزد،‌ اظهار کرد:‌ بیش از 10 درصد جمعیت شهر یزد افراد غیرایرانی هستند که بنا به اعتقادات دینی خود بعد از نگهداری انواع مرغ خروس در منازل نسبت به ذبح خانگی آنها اقدام می‌کنند.

وی با بیان این که کشتار خانگی انواع پرندگان نقش مهمی در تشدید شیوع این بیماری نوع ظهور در استان و شهر یزد می شود، گفت: به عبارت دیگر بیش از 10 درصد کشتار انواع مرغ و خروس و پرندگان در سطح شهر یزد به صورت خانگی و غیراصولی انجام می‌شود و این امر بسیار مهم است.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر یزد برنامه‌ریزی جدی و سریع در راستای کاهش شیوع آنفلوانزای فوق حاد مرغی بین پرندگان خانگی در یزد را ضروری دانست و بیان کرد: طبق بررسی‌های انجام شده کانون شیوع این بیماری در استان، شهر یزد شناخته شده است.

مدرسی اطلاع رسانی عمومی با هدف آگاه‌سازی افکار اقشار مختلف جامعه را یکی از راهکارهای موثر در راستای جلوگیری از شیوع این بیماری در نقاط مختلف عنوان کرد و ادامه داد: طبق گزارش‌های رسیده تاکنون بیش از 100 هزار انواع مرغ پرنده مبتلا به این بیماری معدوم‌سازی شدند.

وی در پایان با اشاره به ضرورت همکاری بین بخشی به منظور کنترل این بیماری در استان و شهر یزد، تأکید کرد: شهرداری با کمک دانشگاه علوم پزشکی محلی برای کشتار مرغ و انواع پرنده به صورت اصولی ویژه اتباع خارجی ساکن در شهر یزد تعیین و معرفی کند.

انتهای پیام/

ایسنا
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری