Skip to Content



معاون میراث فرهنگی استان یزد با بیان اینکه بیش از ۲۵ موزه در استان یزد فعال است گفت: روز ۲۹ فروردین‌ماه بازدید از موزه‌های استان برای مقاطع ابتدایی و مهدهای کودک‌ رایگان است.

به گزارش یزدبانو، ساشا ریاحی مقدم صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه بیش از 25 باب موزه در استان یزد فعال است اظهار داشت: از این تعداد موزه، نیمی از زیر نظر دستگاه‌های دولتی و مابقی توسط بخش غیر دولتی و به صورت مشارکتی با میراث فرهنگی استان اداره می‌شود.

معاون میراث فرهنگی استان یزد به نزدیکی روز جهانی بناها و محوطه‌های تاریخی اشاره و خاطرنشان کرد: 29 فروردین‌ماه به نام روز بین المللی بناها و محوطه‌های تاریخی نام گذاری شده است و هر ساله در این برنامه‌های متنوعی در مناطق مختلف برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه به مناسبت روز بین المللی بناها و محوطه‌های تاریخی استان یزد نیز برنامه‌های ویژه‌ای دارد گفت: در روز 29 فروردین‌ماه بازدید از موزه‌های سطح استان یزد برای مقاطع ابتدایی و مهدکودک‌ها رایگان است.

ریاحی مقدم با اشاره به اینکه جامعه‌ای که از داشته‌های فرهنگی و هویتی خود به درستی آگاه باشد هیچ‌ گاه خواسته یا ناخواسته گام در تخریب آن بر نمی‌دارد تصریح کرد: شهروندان بایستی آشنایی با میراث فرهنگی را از نزدیک تجربه کنند تا حس هویت در آنان نهادینه شود.

معاون میراث فرهنگی استان یزد با بیان اینکه هر گاه مردم حس هویتی را تجربه کردند و با بناهای تاریخی آشنا شدند بدون شک معضلات و مشکلات کنونی را مشاهده نمی‌کنیم اضافه کرد: پس از اینکه مردم با بناهای تاریخی آشنا و نسبت به اهمیت حفظ و نگهداری آن به آگاهی کامل دست یافتند، هر ایرانی خود را یک میراث‌بان دانسته که وظیفه اصلی خود را حفظ بناهای تاریخی و توجه به آن می‌داند.

وی در پایان به اهمیت فرهنگ سازی در سنین کودکی اشاره و عنوان کرد: با توجه به اینکه در سنین کودکی بهترین فرصت برای آموزش کودکان در مباحث مختلف است به همین منظور تصمیم به برگزاری دوره رایگان بازدید کودکان از موزه‌های استان یزد گرفتیم.

منبع : تسنیم

انتهای پیام/




رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری