Skip to Content

مسئول واحد آمار اداره تأمین اجتماعی استان یزد:


مسئول واحد آمار اداره تأمین اجتماعی استان یزد با اشاره به کاهش تعداد بیمه‌شدگان سرپرست خانوار در یزد گفت: تا آخر اردیبهشت‌ماه سال جاری تعداد یک هزار و 903 زن خانه‌دار و زن سرپرست خانوار تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی استان یزد قرارگرفته‌اند.

به گزارش یزدبانو؛ «حسین ثقفی» رئیس اداره فنی بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدبانو خاطرنشان  کرد:  طبق تعریف ارائه‌شده زنان سرپرست خانوار به سه گروه تقسیم می‌شوند که گروه اول را زنان بد سرپرستی تشکیل می‌دهند که همسرانشان معلول و بیمار هستند و در پی آن تأمین معیشت بر عهده زن خانواده است.

وی ادامه داد: زنانی که همسرشان فوت کرده یا به هر دلیلی ازجمله طلاق متارکه کرده‌اند نیز در این گروه قرار می‌گیرند، همچنین زنان خودپرست که تجرد قطعی را انتخاب کرده‌اند بر اساس تعریف جهانی در زمره زنان سرپرست خانوار قرار می‌گیرند که یا به‌تنهایی معیشت خود را تأمین کرده یا خانواده خود را نیز اداره می‌کنند.

ثقفی تصریح کرد: زنان سرپرست خانواری که تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی قرار دارند می‌توانند از بیمه زنان سرپرست خانوار بهره‌مند شوند.

وی با بیان اینکه شرط سنی برای بیمه زنان خانه‌دار حداکثر 50 سال است، خاطرنشان کرد: در صورت بالاتر بودن سن زنان از شرط سني یادشده، براي استفاده از مزاياي بيمه‌هاي اجتماعي همچون بازنشستگي، فوت و غيره بايد دو برابر مازاد سني‌ خود سابقه پرداخت حق بيمه داشته باشند.

«سالاری» مسئول واحد آمار اداره تأمین اجتماعی استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدبانو گفت: زنان خانه‌دار می‌توانند خود را بیمه صاحبان حرفه‌ها و مشاغل آزاد نمایند.

وی درباره میزان بیمه زنان خانه‌دار و زنان سرپرست خانوار در استان یزد گفت: تا پایان سال 95 تعداد زنان خانه‌دار بیمه‌شده تأمین اجتماعی در استان یزد 216 نفر و زنان سرپرست خانوار یک هزار و 792 نفر بوده‌اند.

این مقام مسئول ادامه داد: بر اساس آمار در اسفندماه سال گذشته تعداد  368 زن خانه‌دار و یک هزار و 534 زن سرپرست خانوار در استان یزد داشته‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: در اردیبهشت‌ماه سال گذشته تعداد 2هزار و 18 زن خانه‌دار و زن سرپرست خانوار تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی استان یزد بوده‌اند که تعداد 226 نفر از آن‌ها زن خانه‌دار و یک هزار و 792 زن سرپرست خانوار بوده است.

سالاری اذعان کرد: در اردیبهشت‌ماه سال جاری تعداد یک هزار و 903 زن خانه‌دار و زن سرپرست خانوار شامل  375 زن خانه‌دار و یک هزار و 528 زن سرپرست خانوار تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی استان یزد هستند.

مسئول واحد آمار اداره تأمین اجتماعی استان یزد در مورد علت کاهش تعداد بیمه‌شدگان سرپرست خانوار گفت: زنان سرپرست خانوار اغلب تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و یا سازمان بهزیستی هستند که به خاطر خودکفا شدن بیمه‌شان قطع شده و در دسته‌بندی بیمه‌ای دیگری قرارگرفته‌اند.

انتهای پیام/ش

 

 
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری