Skip to Contentکارشناس ورزش بانوان اردکان با بیان اینکه 30 هیات ورزشی ویژه بانوان در این منطقه فعالیت دارد، گفت: از جمله مشکلات ورزش بانوان این شهرستان ، نبود مجتمع فرهنگی ورزشی ویژه این قشر است.

به گزارش یزد بانو ؛ راضیه افخمی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اضافه کرد: در این ارتباط می توان به استخر آب درمانی و کودکان برای فرهنگ سازی و ترغیب بانوان به ورزش درفضایی امن و شاد ، محدودیت فضای پارک بانوان ، نبود پیست اسکیت و دوچرخه سواری و کمبود فضای ورزشی در محلات یاد کرد.
وی افزود: هیات های ورزشی بانوان با راه اندازی چهار رشته جدید ورزشی در بخش های شمشیر بازی ، کشتی آلیش، دوچرخه سواری، فوتسال ، تنیس خاکی، شطرنج و ... دایر است .
وی بیان کرد که از جمله فعالیت این هیات ها می توان به اعزام بیش از 100 تیم به مسابقات استانی و 30تیم به رقابت های کشوری اشاره کرد.
این مسئول تصریح کرد: برگزاری دوره مربیگری درجه سه شطرنج بانوان و 20 کارگاه آموزشی برای مربیان با همکاری استادان دانشگاه و متخصصان ورزشی و دو دوره نظری مربیگری ورزش برای 60 نفر از بانوان، ساماندهی تعدادی از ورزشکاران ، برگزاری60 همایش پیاده روی ، جشنواره ، کوهنوردی و ... در این ارتباط اشاره کرد.
افخمی در ادامه یادآور شد: با بخشنامه دولت تدبیر و امید در تابستان 96 برای فعال َکردن ورزش روستایی پنج پایگاه خانه ورزش روستایی در ترک آباد، عقدا، فخر آباد احمدآباد و سرو علیا ایجاد شد.
وی افزود: بانوان شهرستان سه عنوان قهرمانی در رشته های دو و میدانی ، شمشیربازی، تیراندازی با کمان نیز کسب کردند .
در اردکان 37 هیات ورزشی با بیش از چهار هزار ورزشکار بیمه شده در حال فعالیت است .

انتهای پیام/ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری