Skip to Content

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم‌آرایشی و بهداشتی یزد مطرح کرد:


رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم‌آرایشی و بهداشتی یزد گفت: کمر فروشندگان لوازم‌آرایش در استان یزد زیر بار مشکلات مختلف خم شده است.

به گزارش یزدبانو؛ «سید محمدعلی عبقری» رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم‌آرایشی و بهداشتی یزد در گفتگوی اختصاصی با پایگاه خبری یزدبانو با اشاره به وضعیت نامطلوب بازار لوازم‌آرایشی و بهداشتی در یزد، اظهار کرد: تداخل صنفی، افزایش قیمت اجناس و کاهش قدرت خرید مردم ازجمله مشکلاتی است که به رکود در بازار لوازم‌آرایشی و بهداشتی دامن زده است.

وی با بیان اینکه تداخل صنفی مشکلات متعددی را هم برای مردم و هم برای فروشندگان لوازم‌آرایش به دنبال دارد، گفت: فروشگاه‌های بزرگ، خرازی‌ها، داروخانه‎‎ها و برخی صنوف دیگر حق فروش لوازم بهداشتی و آرایشی را ندارند؛ فروش لوازم‌آرایشی و بهداشتی توسط صنوف دیگر برخورد با متخلفان را بسیار دشوار کرده است و نمی‌توانیم با فروشگاه‌های متخلف که لوازم‌آرایشی قاچاق و تقلبی عرضه می‎‎کنند، برخورد کنیم.

عبقری تصریح کرد: در جلسه کارگروه بهداشت و جلسات متعدد با مسئولان استان خواستار توقف فروش لوازم‌آرایشی از سوی دیگر صنوف شده‌ایم، اما تاکنون اقدام قابل‌توجهی صورت نگرفته است.

این مقام مسئول افزود: مسئولان می‌گویند چون خیلی از اجناس موردنظر حالت درمانی دارد و صرفاً جنبه زیبایی ندارد می‌تواند در داروخانه‌ها هم به فروش برسد، اما این زمینه سوءاستفاده برای فروش تمام اقلام آرایشی را فراهم کرده است. نمای اکثر داروخانه‌ها تبلیغ آرایشی و بهداشتی شده است.

وی با بیان اینکه فروشگاه‌های بزرگی که اخیراً در یزد خیلی رشد داشته‌اند به‌راحتی اقلام آرایش بهداشتی را زیر قیمت می‌فروشند، گفت: اخیراً تحقیق کرده‌ایم و به این نتیجه رسیدیم که عرضه اقلام آرایشی و بهداشتی با قیمت پایین‌تر در فروشگاه‌های بزرگ به خاطر سفارش اجناس با مقدار و کیفیت پایین‌تر و در برندهای خارجی عرضه بدون کد شبنم و مجوز واقعی است.

وی در رابطه با میزان مصرف لوازم‌آرایش در استان یزد اذعان کرد: بر اساس برآوردهای انجام‌شده، استان یزد ازلحاظ مصرف لوازم‌آرایش در کشور رتبه هفتم را دارد.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم‌آرایشی و بهداشتی یزد خاطرنشان کرد: تعداد 185 فروشگاه لوازم‌آرایشی دارای مجوز در یزد مشغول به فعالیت هستند؛ البته تعداد 50 فروشگاه‎‎ هم در صف دریافت پروانه هستند.

انتهای پیام/ش

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری