Skip to Content

مدير كل ارشاد يزد خبر داد؛

یزد شانس اول برای انتخاب پایتخت کتاب ایران


مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد از برگزاری هفتمین نمایشگاه بزرگ کتاب استانی یزد به عنوان بزرگترین رویداد فرهنگی استان خبر داد.

به گزارش یزدبانو به نقل از  یزد رسا، "علی غیاثی ندوشن" در نشستی با استاندار یزد و جمعی از مدیران استان گفت: اسفند ماه سال جاری با حضوران ناشران مطرح کشوری، هفتمین نمایشگاه بزرگ کتاب استانی یزد برگزار می‎‎‌شود.

به گزارش روابط عمومی ارشاد یزد،غیاثی زمان برگزاری این نمایشگاه را اوایل اسفند ماه سالجاری اعلام کرد و گفت: این نمایشگاه به مدت هفت روز با تخفیف ویژه برپا خواهد شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد اظهار كرد: به زودی زمان دقیق و محل برگزاری این نمایشگاه بزرگ فرهنگی  اطلاع‏‏رسانی می‎‎شود.

غیاثی ندوشن ابراز امیدواری کرد که این حرکت فرهنگی با حمایت همه جانبه همه دستگاه‏‏های اجرایی و به خصوص صنایع استان برپا شود.

وی با اشاره به نمایشگاه کتاب سال گذشته، گفت:سال پیش 300 ناشر از سراسر کشور شرکت كرده بودند که امسال سعی خواهیم كرد تا علاوه بر افزایش تعداد ناشران، چهره‏‏ها و ناشران مطرح‎تری نسبت به سال پیش به اين نمايشگاه دعوت كنيم.

مدیر کل ارشاد یزد در اين نشست همچنين از يزد به عنوان شانس اول برای انتخاب پایتخت کتاب ایران خبر داد و گفت: دبیرخانه انتخاب پایتخت کتاب ایران هم اکنون در این اداره کل تشکیل شده است.

وی با اشاره به این که  ظرفیت‎‎های مناسبی در استان یزد فراهم است، اظهار كرد: درست است که مشکلاتی از لحاظ زیرساختی با آن مواجه هستیم، اما از سوي ديگر، ظرفیت و پتانسیل‏‏های پررنگ استان یزد این امکان را فراهم كرده است که  این شهر تاریخی به عنوان شانس اول برای انتخاب پایتخت کتاب ایران مطرح باشد.

وی برخی از این ظرفیت‎‎های را وجود ابنیه‎‎ها و اماکن تاریخی، 20 سال رتبه برتر قبولي در کنکور، مطرح شدن شهر یزد به عنوان شهر نمونه گردشگری در سال 2017 از سوی سازمان همکاری‏‏های اسلامی، وجود سنت‏‏ها و باورهای مذهبی، چند فرهنگی بودن که به عنوان نمونه مسالمت‏‏آمیز بودن زندگی میان مسلمان و اقلیت‎‎های دینی همچون زرتشتیان وجود دارد و همچنین مشاهیر و مفاخری چون آذریزدی، اسلامی ندوشن، ایرج افشار و غيره اعلام کرد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در ادامه نيز از پيگيري براي برگزاري محورهایي همچون مشارکت همه اجزای صنعت نشر، برپایی نمایشگاه‎‎های سیار کتاب در اماکن و بافت تاریخی، جایزه سال آذریزدی، نذر کتاب، اتوبوس کتاب، جلسلات نقد و بررسی کتاب، طرح خانه به خانه کتاب، بازارچه کتاب و غيره در استان با مشارکت همه دستگاه‏‏های اجرایی و تشکل های غیردولتی مرتبط با موضوع خبر داد.

 


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری