Skip to Content

غیاثی:

یزد در مسیر تبدیل به پایتخت کتاب ایران قرار دارد


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد گفت: یزد ویژگی های لازم برای تبدیل شدن به پایتخت کتاب ایران را داراست و در استان یزد تلاش و پیگیری برای تحقق این امر آغاز شده است.

به گزارش یزدبانو به نقل از  یزد رسا، علی غیاثی ندوشن، پیش از ظهر امروز در نشستی اظهار داشت: استان یزد با توجه قابلیت های متنوع فرهنگی می تواند یکی از کاندیداهای اصلی برای انتخاب پایتخت کتاب ایران باشد.

وی خاطرنشان کرد: برای موفقیت در این طرح مشارکت تمام ظرفیت های استان از جمله پدیدآورندگان، ناشران، کتاب فروشان، کتابداران، مشارکت سازمان های غیردولتی و دولتی مرتبط با کتابخوانی، حضور فعال مفاخر و مشاهیر شاخص ضروری است.

غیاثی ندوشن با اشاره به مطرح شدن یزد در سال ۲۰۱۷ به عنوان شهر نمونه گردشگری از سوی سازمان همکاری های اسلامی عنوان کرد: دومین شهر تاریخی جهان برترین جاذبه های گردشگری، تاریخی و میراث فرهنگی زیادی دارد که هر کدام از آنها می تواند به تنهایی جاذبه ای منحصر به فرد برای بازدید گردشگران و دوستداران فرهنگی و تاریخ ایران و جهان باشد، بنابراین با برنامه های ویژه در حوزه کتاب و کتابخوانی می توان از این ظرفیت به خوبی بهره برد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در عین حال افزود: در این میان این شهر تاریخی سردمدار برخی بزرگان و مشاهیر هم بوده است که در طول تاریخ خدمات آنان برای کشور و حتی جهانیان منحصر به فرد بوده است.

وی دست نوشته ها و کتابهای بزرگانی همچون آیت الله حاج شیخ عبد الکریم حائری، میرزا محمد فرخی یزدی، محمدکریم پیرنیا، شهید صدوقی، سیدعلی محمد وزیری یزدی، محمد ابراهیم باستانی پاریزی، محمدعلی ریاضی یزدی، حاج شیخ محمد حسین بهجتی اردکانی، مهدی اخوان ثالث، مهدی آذریزدی، ایرج افشار، محمدعلی اسلامی ندوشن را از نمونه های بارز در این امر دانست.

غیاثی ندوشن از رسانه ها نیز خواست با ارائه پیشنهادات و نظرات خود استان یزد را به سمت پایتخت کتاب ایران همراهی کنند.

انتهای پیام/ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری