Skip to Content

در شب‌های قدر؛


مدير كل انتقال خون يزد گفت: در ليالی قدر امسال 513 نفر جهت اهدای خون مراجعه کردند كه از اين تعداد 411 نفر موفق به اهدای خون شدند.

به گزارش یزدبانو؛ مدير كل انتقال خون يزد در مصاحبه با خبرنگار یزدرسا، با اشاره به استقبال خوب مردم یزد جهت اهدای خون در شب‌های قدر رمضان امسال گفت: در ليالی قدر امسال 513 نفر جهت اهدای خون مراجعه کردند كه از اين تعداد 411 نفر موفق به اهدای خون شدند.

نقی تقوائی افزود: از اين میزان اهدای خون، 6/61 درصد اهداكننده مستمر یعنی اهداكننده‌ای كه حداقل در سال 2 بار اهدای خون دارد بوده‌اند و 4/29 درصد اهداکننده با سابقه و مابقی بار اولی بودند.

وی با بیان این که برخی از مردم برای اهدای خون در شب‌های قدر نذر می‌کنند، ادامه داد: اهدای خون در شب‌های قدر به علت شب زنده داری مردم با مشاركت خوبی همراه است و در این سه شب  در پايگاه انتقال خون يزد (ميدان ابوذر) تا ساعت 1 بامداد خونگيری انجام  شد.


تقوائی عنوان کرد: در ماه رمضان يك شيفت كاری از ساعت 17:45 تا 23:15 راه اندازی شده تا افراد علاقه‌مند بتوانند بعد از افطار اقدام به اهدای خون كنند.

وی با اشاره به کاهش مراجعه مردم برای اهدای خون درماه مبارک رمضان، از شهروندان یزدی خواست تا با توجه به نیاز دائمی بيماران به خون و فرآورده‌های خونی در مدت زمان باقیمانده از ماه مبارك رمضان، از فرصت ماه بندگی خدا استفاده نمایند و با اهدای خون خود یاری رسان بیماران  باشند.

انتهای پیام/س*
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری