Skip to Contentسرپرست راهور استان یزد با اشاره به حضور انبوه مسافران نوروزی جهت بازدید از بافت تاریخی یزد گفت: یزدی‌ها از تردد غیرضروری به مرکز شهر و بافت تاریخی خودداری کنند.

به گزارش یزد بانو؛ «سرهنگ محمد پور شمس» سرپرست راهور استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزد بانو خاطرنشان کرد: نوروز امسال در هسته مرکزی شهر و بافت تاریخی یزد ترافیک نیمه سنگینی را شاهد هستیم؛ حدفاصل میدان شهید بهشتی تا سه‌راهی خیابان مهدی، خیابان قیام، خیابان سلمان ترافیک نیمه سنگین داریم که این ترافیک از ساعت 10 صبح شروع و تا 1 بامداد ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه تردد در کوچه‌های بافت تاریخی مشکلاتی را برای مسافران نوروزی به وجود می‌آورد، ادامه داد: مردم خوب یزد تا می‌توانند از سفرهای غیرضروری به هسته مرکزی شهر با استفاده از خودروی شخصی خودداری کنند و در صورت ضرورت تردد با وسیله نقلیه شخصی، آن را داخل پارکینگ پارک کنند.

این مقام مسئول با بیان اینکه پلیس راهور برای کاستن از بار ترافیکی به‌صورت مقطعی محدودیت ترافیکی را اعمال کرده است، اذعان کرد: در ساعات پیک ترافیک در تقاطع بعثت و بسیج محدودیت ترافیکی اعمال شده است اما این اقدام کافی نیست و مردم باید باری کاستن از بار ترافیک با ما همکاری کنند.

پور شمس با اشاره به استقرار مأموران راهور در مناطق مختلف شهر خاطرنشان کرد: پلیس راهور باوجود تکمیل بودن ظرفیت پارکینگ با معدود موتورسوارانی که قصد ایجاد مزاحمت داشته باشند به‌شدت برخورد کرده و وسیله نقلیه آن‌ها را توقیف خواهد کرد.

وی از عابران پیاده درخواست کرد برای تردد در بافت تاریخی حتماً در مسیر پیاده‌روها حرکت کنند و افزود: 90 درصد خودروهایی که در بافت تاریخی تردد می‌کنند با پلاک ایران 54 است؛ یزدی‌ها می‌توانند با مدیریت بهتر و عدم استفاده از خودرو در بافت تاریخی از بار ترافیکی این منطقه بکاهند.

پور شمس اعمال محدودیت تردد کامیون در سطح شهر در ایام نوروز را از دیگر اقدامات انجام شده برای کاهش ترافیک عنوان کرد و افزود: در ایام نوروز 6 گشت نامحسوس توسط پلیس راهور فعال شده تا با افرادی که قصد مزاحمت و اخلال در نظم جامعه دارند، برخورد شود.

وی گفت: نیروهای پلیس یزد با تمام قوا سعی می‌کنند نوروز خوبی برای مسافران نوروزی رقم بخورد؛ تمامی معابر اصلی، بلوار و مسیرهای پرتردد در کنترل پلیس راهور قرار دارد و با افرادی که با اقداماتی چون لایی کشیدن، ویراژ دادن و ... چه با وسیله نقلیه موتور و چه خودرو با جان خود و مردم بازی می‌کنند، به‌شدت برخورد خواهد کرد.

انتهای پیام/ش

 

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری