Skip to Content

یزدبانو/ خانه داری وگل و گیاه (2)

گیاهی مناسب برای راهرو منازل و ادارات


اگر مایلید با گل زینتی شفلرا یکی از انواع گلهای زینتی که می تواند زینت بخش منازل کویری قرار گیرد آشنا شوید از هم اکنون دست به کار شوید.

به گزارش خبرنگار یزدبانو، معصومه دهقانی کارشناس منابع طبیعی و مدرس کاشت گیاهان زینتی این بار روش کاشت گل زینتی شفلرا را در اختیار ما قرار داده است :

شفلر ا که نام علمی آن :schefflera   actionphylla یا schefflera   arboricola گیاهی است با برگهای سبز براق و چرمی و دمبرگهای بلند و برگهای پنجه ای شکل .
این گیاه کم رشد در دو نوع سبز و ابلق وجود دارد که انواع سبز آن محیط های کم نور را به خوبی تحمل می کند به همین دلیل برای ادارات و راهروهای منازل مناسب می باشد .

آبیاری:
نیاز آبی متوسطی دارد و در تابستان هفته ای سه بار و در زمستان هفته ای یکبار آبیاری نمایید . در صورت آبیاری بیش از حد برگها زرد شده و می ریزند بنابراین دقت کنید بین دو آبیاری خاک گلدان تقریبا خشک شده باشد .

 

نور:
هرچند که در نور کم مقاومت می کند اما برای رشد بهتر گیاه را در مکانی قرار دهید که چند ساعتی از نور صبحگاهی بهره مند شود اما نور شدید خورشید به ویژه در ظهرهای تابستان باعث آفتاب سوختگی برگها می شود.
انواع ابلق ( زرد و سبز به صورت دو رنگ) در نور کم خیلی زود زیبایی خود را از دست می دهند.

تغذیه:
هردوهفته یکباربا استفاده از کودهای مخصوص گیاهان زینتی گیاه را تقویت نمایید و در فصل زمستان نیاز به کود دهی ندارد.

رطوبت:
هفته ای دو بار درهنگام صبح روی برگها غبار پاشی نمایید. ریختن آب در زیر گلدان پر ازسنگریزه می تواند رطوبت خوبی برای گیاه فراهم نماید. تمیز نمودن برگها باعث شادابی بیشتر آن می شود.

تکثیر:
بحث را پیگیری کنید تا هفته آینده ریشه دار نمودن قلمه ساقه و یا خوابانیدن هوایی( درهفته های آینده در مورد این روش توضیح خواهیم داد.)




رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری