Skip to Content


گلوله باران مسلمانان در آمریکا/ شهید احمد الجمیل؛ قربانی جنون نژادپرستانه لیبرالیسم آمریکایی


کشتار بی رحمانه مسلمانان و شهادت ده ها تن از آنها در کشورهای غربی زائیده تفکر اسلام هراسی است که توسط غرب و پیاده نظام های آنها در خاورمیانه رقم خورده است.

به گزارش یزدبانو به نقل از راه دانا، هنوز بیشتر از یک ماه از حادثه دلخراش چپل هیل در آمریکا نگذشته بود که یک مهاجر عراقی 36 ساله که به تازگی در ایالت دالاس آمریکا اقامت کرده بود، از سوی افراد ناشناس هدف تیراندازی قرار گرفت و جان خود را از دست داد.


طی هفته گذشته شورای روابط اسلام و آمریکا اعلام کرد احمد الجُمَیلی جوان عراقی در این تیراندازی کشته شد؛ این تیراندازی در شرایطی رخ داد که الجمیلی به همراه همسرش در حال عکس گرفتن در برف در شهر دالاس بودند.


پلیس تگزاس اعلام کرده است که تحقیقات برای مشخص شدن جزئیات این حادثه ادامه دارد؛ این در حالی است که الجمیلی حدود یک ماه پیش وارد آمریکا شده بود.


پایگاه «پی آر نیوز» به نقل از شاهدان، شمار مهاجمین را دو تن اعلام کرده و نوشت که آنها پس از دیدن این زوج تغییر مسیر دادند، به سمت آنها رفتند و شروع به تیراندازی کردند.


یکی از این گلوله‌ها به جمیلی برخورد کرده است. وی پس از انتقال به بیمارستان، به دلیل شدت جراحت، جان خود را از دست داده است.


اداره پلیس دالاس می‌گوید انگیزه قتل هنوز مشخص نیست، اما احتمال غرض‌ورزانه بودن یا وجود انگیزه‌های اعتقادی در این قتل را رد نکرده است.


این در حالی است که دهم فوریه سه دانشجوی جوان مسلمان آمریکایی در یک مجتمع مسکونی در کارولینای شمالی کشته شدند؛ اما رسانه‌ های غربی و آمریکایی بدون هیچگونه واکنش قابل توجهی از کنار این جنایت عبور کردند.

 

سکوت رسانه های غربی

رسانه هایی که به خاطر کشته شدن یک غربی غیر مسلمان تمامی دنیا را وادار به واکنش می کنند، در قبال کشته شدن ده ها مسلمان در آمریکا سکوت اختیار کرده اند.

 

بعد از به شهادت رسیدن  سه جوان مسلمان شاهد سکوت رسانه های غربی در این باره بوده ایم که این سکوت اعتراض خیلی ها را در پی داشت که از آن جمله می توان به تظاهرات در برابر دفتر بنگاه خبر پراکنی بی بی سی در لندن انتقاد، اردوغان به سکوت اوباما و واکشن کاربران توییتری به این بایکوت خبری اشاره کرد.


رسانه های غربی که تلاش کردند حادثه شارلی ابدو را نتیجه تروریست اسلامی نشان دهند و یک و نیم میلیارد مسلمان را متهم به مخالفت با آزادی بیان و انجام عملیات تروریستی کنند؛ ولی اکنون حادثه چاپل هیل را تنها نتیجه یک نزاع بین دو همسایه بر سر جای پارک می دانند و به دنبال پاک کردن هر گونه ردپای اسلام ستیزی در این حادثه هستند.


در ماجرای شهادت سه دانشجوی مسلمان و همچنین شهادت الجمیلی در آمریکا نقض حقوق بشر به وضوح دیده می شود.


کشتار بی رحمانه مسلمانان و شهادت ده ها تن از آنها در کشورهای غربی زائیده تفکر اسلام هراسی است که توسط غرب و پیاده نظام های آنها در خاورمیانه رقم خورده است.


اگرچه این خبر برای صاحبان امپریالیسم رسانه‌ای در غرب، ارزش خبری ندارد و رسانه‌های‌شان آن را بایکوت می‌کنند و جوامع حقوق بشری، ندیده‌اش می‌گیرند؛ اما شهادت مسلمانان در غرب روز به روز چهره ضد حقوق بشری غرب را نمایان تر می کند.


در چنین شرایطی که مجامع ظاهرا فرامللی سر در برف کرده و صدایی از آنها شنیده نمی‌شود، از دولتمردان کشورها و رسانه‌های وابسته به آنان نیز انتظاری برای محکوم کردن چنین رخدادهای ضدانسانی نمی‌رود. آنها درحالی اتفاقاتی مانند "چپل هیل" و نظایر آن را نادیده گرفتند که بر طبل "شارلی ابدو" کوبیدند و در شرایطی برای آن رسانه هتاک، زنجیره صلحی با حضور جلادان و تروریست‌ها تشکیل دادند که از کشتار دانشجویان جوان مسلمان به سادگی می‌گذرند و اگر مفری یابند، از محکوم کردن آن نیز طفره می‌روند.

 

انتهای پیام/ص
 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری