Skip to Content

گزارش / سؤالات خبرنگاران یزدی در نشست خبری شورای شهری ها (2)

گلایه از کلانشهر شدن یزد تا تدفین شهدا و سفرهای خارجی اعضای شورا و جمع آوری زباله


قریب به 20 نفر از خبرنگاران یزدی در نشست خبری شورای اسلامی شهر یزد حضور یافتند و دغدغه های فرهنگی، اجتماعی، رفاهی و مسائل شهری و عمرانی خود را از هفت نفر از اعضای حاضر در نشست از مجموع 13 عضو این شورا جویا شدند.

به گزارش خبرنگار یزدبانو، نشست شورای اسلامی شهر یزد که قرار بود رأس ساعت 9:30 امروز چهارشنبه 24 دی در سالن جلسات علنی شورا برگزار شود با کمی تأخیر چند دقیقه ای و با حضور اولیه اعضای شورا از جمله : نیکنام، رادمنش، پاکنژاد و مدرسی تشکیل شد و تا پایان نشست، دیگر اعضای شورا از جمله حجت الاسلام مطهریان و خانم ها یادگار و وزیری نیز به جمع نشست خبری پیوستند.
در ابتدا برخی خبرنگاران باب گلایه را از تأخیر اعضای شورا و غیبت برخی  آغاز کردند که سپنتا نیکنام (عضو زرتشتی و جوانترین عضو شورا ) پاسخ داد.
در ادامه، امیرحسین رادمنش  به عنوان عضو پیشکسوت اعضای شورای حاضر در این نشست و رییس کمیسیون برنامه و بودجه به خبرنگاران خیر مقدم گفت و پس از پاره ای توضیحات در خصوص بودجه شهرداری از خبرنگاران دعوت کرد تا سؤالات خود را مطرح کنند.
(1)
صادقپور از روزنامه قدس، نابسامانی در جمع آوری زباله ها در نقاط خارج از محدوده شهر، کمبود پارکینگ، کمبود پارک، روشن شدن وضعیت میدان خبرنگار، نابسامانی بنرهای سطح شهر، میزان سهمیه تخصیصی به کتابخانه ها، آسفالت کوچه های خاکی حاشیه های شهر و ناوگان اتوبوسرانی محدوده های کناری شهر را مطرح کرد.
(2)
صداقت  سرپرست روزنامه رسالت  و مدیر مسؤول روزنامه جام جم از وضعیت آسفالت کوچه های بن بست منتهی به کوچه های اصلی انتقاد کرد و گفت : چنین بن بست هایی فراموش شده اند.
(3)
وفایی شاهی که خود را به طور کامل معرفی نکرد گفت : با توجه به اینکه این شورا ترکیبی از جوان ها و پیشکسوت های شوراهای قبلی است چه کار فرهنگی و اجتماعی در شهر انجام شده است؟
وی در مورد برافراشتن بنرها در سطح شهر و توضیح کمک 180 میلیون تومانی به حوزه علمیه کاظمیه توضیح خواست و سؤال دیگر خود را به تدفین شهدای گمنام اختصاص داد و اظهار کرد :
(4)
حایری زاده خبرنگار کیهان و ندای عاشورا هم از عدم توسعه پارکهای بازی کودکان در پارکهای شهری انتقاد کرد و توضیح خواست.
(5)
جلیلیان سرپرست خبرگزاری فارس در یزد هم گفت : اعضای شورا و هم مردم نسبت به وظایف قانونی خود در زمینه شهر اطلاع ندارند و در مورد اینکه شورای شهر نسبت به ترویج فرهنگ شهرنشینی چه برنامه اجرایی دارد ؟ توضیح خواست.
(6)
وطنخواه از روزنامه جوان هم گفت : در برخی نقاط شهر دیده شده است که ساعت 12 ظهر با ماشینهای روباز زباله های جمع آوری می شود  و بیلیوردهای خالی در سطح شهر دیده می شود و ساعت 12 ظهر و یا صبح در اوج ترافیک ماشین های ساخت آسفالت بر ترافیک شهری می افزایند و این کار باید در ساعت شب و یا صبح خیلی زود انجام شود.
(7)
مسعود میرجلیلی هم در این نشست از اعضای شورا سؤال کرد که آیا در مورد تدفین شهدا از قبل از مردم سؤال شده بود و یا اطلاع رسانی شده بود ؟
(8)
دهقان از خبرگزاری ایسنا هم سؤالات خود را به حوزه عمرانی شهرداری و تقاطع مهدیه و باهنر و اصلاح هندسی برخی طرح های شهرداری از جمله شهدای محراب اختصاص داد و توضیح خواست ؟
(9)
فتوحی از خبرگزاری شبستان هم در مورد چگونگی تصویب بودجه فرهنگی شهر پرسید و افزود : ایستگاههای خط واحد ساماندهی مشخصی ندارد و فرهنگسراها تنها آماری است .
وی سؤال دیگر خود را به چند قطبی شدن شهر اختصاص داد و گفت : چرا برخی زمین ها را می خرند و با تفکیک آن چند برابر می فروشند و تفکیک زمین ها چگونه است ؟وی در مورد مدیریت شهری در خصوص برنامه های نوروز و وضعیت پارک شادی و کوهستان هم پرسید.
(10)
خانم گلابگیریان از روزنامه همشهری نیز سؤال خود را به سرمایه گذاری مشارکتی اختصاص داد و گفت : دیگر بحث کلانشهر شدن یزد کلیشه ای شده و چرا اجرایی نمی شود و شورای شهر در قبال تعهداتش در قبال حمیدیا عمل نکرده است و آیا با ادغام در یزد کلانشهر می شویم؟
(11)
خانم میرجلیلی خبرنگار ندای یزد و شمیم یزد هم در مورد پل منتهی به امامزاده سید جعفر یزد سؤال کرد و در مورد زیباسازی و ورودی شهر یزد از مسیر دروازه قران پرسید که چه اقداماتی انجام شده است؟
(12)
خانم میرجلیلی خبرنگار روزنه هم  در مورد سفرهای خارجی اعضای شورا و در مورد شایعه داد و ستد یکی از اعضای خانواده شورای شهر سؤال کرد ؟
(13)
خانم دانشی از خبرگزاری جمهوری اسلامی در مورد میزان بودجه سال جاری و اقدامات انجام شده سؤال کرد.
(14)
خانم شفیعی سرپرست خبرگزاری مهر یزد هم در مورد وضعیت کارخانه کمپوست و کشتارگاه یزد پرسید و افزود : پلهای زیرگذر در یزد اجرا شده است ولی هنوز از بار ترافیکی کم نکرده اند و قرار بود میدان معلم روگذر هم داشته باشد و آیا بودجه ای برای آن نیست که خیلی از طرح ها اجرا نمی شود؟
(15)
عباسی از مجله کودک و نوجوان بچه های آذر هم در این نشست موضوع سؤال خود را به مرحوم آذریزدی و مسائل مرتبط با آن اختصاص داد و گفت : مقبره فعلی در شأن  مرحوم آذر یزدی که در سفر هبر انقلاب به یزد مورد تفقد ایشان قرار گرفته است نیست و هنوز سنگ قبر مرحوم آذر یزدی معمولی است ودر طول هفته مزار وی تعطیل است و در پنجشنبه ها تنها افرادی که برای فاتحه خوانی به قبرستان (خرمشاه) می روند بر سرقبر آذر یزدی هم می روند.
وی به گذشت پنج سال از زمان درگذشت مرحوم آذر یزدی هم اشاره کرد  و گفت : هنوز بنیاد آذر یزدی و فرهنگسرای کودک وآینده ایجاد نشده است.
وی در بخش دیگری از نشست هم به طور مبسوط از بی تفاوتی اعضای شورا نسبت به درخواست وی در خصوص فرهنگسرای کودک و مسائل مرتبط به مرحوم آذر یزدی انتقاد کرد.

انتهای پیام/ ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری