Skip to Content

همزمان با هفته بصیرت انجام شد؛


گردهمایی طلاب متأهل مدرسه علمیه کوثر ابرکوه و خانواده‌هایشان، با موضوع تأثیر خانواده صالح در تربیت فرزند صالح برگزار شد.

به گزارش یزدبانو به نقل از سرو ابرکوه، به مناسبت هفته بصیرت گردهمایی طلاب متأهل حوزه علمیه کوثر ابرکوه و خانواده‌هایشان، با حضور حجت‌الاسلام سید ابراهیم حسینی امام‌جمعه ابرکوه و حجت‌الاسلام تقی فتاحی رئیس حوزه علمیه ولی‌عصر (عج)، برگزار شد.

صیانت از زنان، زمینه اصلاح تمام جامعه است
حجت‌الاسلام حسینی اظهار کرد: جامعه‌ای که اصلاح‌شده و دارای ایمان و ارزش‌های اخلاقی است نشانه داشتن خانواده‌های پاک و بالیاقت است.

وی گفت: بنیان خانواده‌های پاک و صالح نیز زنان و مادران باایمان هستند که در قبال رشد اخلاقی و اعتقادی فرزندان، بی‌تفاوت نیستند و به‌شرط انجام این وظیفه به نحو احسن، سخن پیامبر (ص) محقق می‌شود که فرمودند؛ بهشت زیر پای مادران است.

امام‌جمعه ابرکوه بابیان سخن حضرت امام خمینی (ره) که از دامن زن، مرد به معراج می‌رود، افزود: خواهران طلبه باید وظیفه خود را ادا کنند و زمانی که مراحل علم را طی کردند، در جامعه بر دختران دانش‌آموز و دانشجو اثربخش باشند.

حسینی تصریح کرد: با تشویق خواهران برای ثبت‌نام در حوزه‌های علمیه، صیانت بخش نیمی از پیکره جامعه باشیم چراکه باتربیت زنان و مادران، تمام جامعه اصلاح خواهد شد.

علمی که با فطرت سازگار باشد، موجب ارتقاء نفس است
حجت‌الاسلام تقی فتاحی رئیس حوزه علمیه ولی‌عصر (عج) ابرکوه، با اشاره به اهمیت دروس حوزه علمیه در زندگی گفت: علمی که ما در دانشگاه و حوزه می‌آموزیم به‌شرطی که با فطرت ما سازگار باشد، موجب ارتقاء نفس و رسیدن به کمال است.

فتاحی تصریح کرد: غرض از خلقت انسان‌ها عبودیت است و حقیقت عبودیت، ترک معصیت است. لذا خانواده‌هایی که در کنار یکدیگر مراقب اعمال و رفتار همسران و فرزندان خود هستند، سریع‌تر می‌توانند مراحل قرب الی الله را طی کنند.

وی خاطرنشان کرد: مادران و دخترانی که در حوزه‌های علمیه تحصیل می‌کنند و در تربیت فرزندان دینداری و ایمان را سرلوحه قرار می‌دهند، قطعأ پایه‌گذار خانواده‌ای صالح، انسان‌ساز، قناعت‌پیشه، پیرو اهل‌بیت علیهم‌السلام می‌شوند.

گفتنی است در این گردهمایی که در محل حوزه علمیه خواهران برگزارشده بود، هیئت امناء، رئیس و کادر حوزه نیز حضور داشتند.

انتهای پیام/ ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری