Skip to Content

نماینده ولی فقیه در استان یزد:


نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه اماکن گردشگری اسلامی در اولویت بازدید تورهای گردشگری قرار گیرد، گفت: گردشگران خارجی با فرهنگ و ارزش‌های اسلامی مردم ایران و یزد آشنا شوند.

به گزارش یزدبانو ، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در دیدار مشترک رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر و مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با وی با اشاره به اینکه لازم است دوره‌های توجیهی برای راهنماهای تورهای گردشگری برگزار شود اظهار داشت: این راهنماها باید به صورت بسیار خوبی با ارزش‌های دینی ما آشنا باشند.

وی با بیان اینکه دشمنان تلاش بسیار زیادی برای تخریب چهره اسلام می‌کنند، ادامه داد: متاسفانه در برخی موارد دیده می‌شود که شبهه‌هایی در ذهن گردشگران ایجاد می‌شود که راهنمایان تورها به دلیل عدم آشنایی با مسائل دینی و ارزشی نمی‌توانند به آنها پاسخ دهند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با تاکید بر اینکه اماکن گردشگری اسلامی باید در اولویت بازدید تورهای گردشگران قرار گیرد، خاطرنشان کرد: مسئولان و راهنماهای تورها خودشان باید این اولویت را احساس کنند که بیشتر به اماکن گردشگری اسلامی توجه داشته باشند و گردشگران را با این اماکن آشنا کنند.

ناصری یزدی تصریح کرد: این موضوع ایجاب می‌کند که دوره‌های توجیهی و آموزشی برای این افراد برگزار شود و علاوه بر اینکه اعتقادات خودشان قوی شود، بتوانند گردشگران خارجی را هم با فرهنگ و ارزش‌های دینی آشنا کنند.

وی با تاکید بر اینکه در زندگی پیشینیان ما ارزش‌های بسیار زیادی نهفته است، خاطرنشان کرد: این که درهای گذشتگان دو کوبه مجزا برای مردان و زنان داشته نشان از میزان اهمیتی دارد که آنها به مسائل دینی و اخلاقی قائل بودند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه مردم در گذشته با مشکل نبود برق و آب روبرو بودند، گفت: با وجود این محدودیت‌ها، مردم یزد در گذشته منازل را به گونه‌ای می‌ساختند که مشکل روشنایی در طول روز نداشته باشند و سرما و گرما را هم برطرف می‌کردند، موضوعی که الان در ساخت و سازها به چشم نمی‌خورد.

ناصری یزدی تصریح کرد: امروزه منازل و آپارتمان‌ها به گونه‌ای ساخته می‌شوند که در طول روز حتما باید لامپ‌ها روشن باشند وگرنه این خانه‌ها تاریک هستند همچنین برای سرما و گرما هم حتما باید از وسایل و تجهیزات مختلف استفاده کنند.

امام جمعه یزد یکی دیگر از افتخارات گذشتگان به ویژه در یزد را قنات دانست و خاطرنشان کرد: در گذشته مشکلات کم آبی و خشکسالی به ویژه با توجه به نبود امکانات امروزی بسیار سخت بود ولی مردم با کندن قنات‌ها آب را به نقاط مختلف بردند اما امروز با وجود این همه امکانات برخی کارشناسان بیان می‌کنند که مردم مثلا 30 سال آینده باید از یزد به دلیل کم‌آبی کوچ کنند، این حرف‌ها درست نیست بلکه باید در نحوه عملکردمان در مواجهه با مشکلات تغییر ایجاد کنیم.

وی یکی از ویژگی‌های مردم در گذشته را همت بالا دانست و خاطرنشان کرد: الان متاسفانه بسیاری از مردم به دنبال آسایش و دوری از هرگونه سختی هستند و همین موضوع سبب می‌شود که نتوانند مشکلات و سختی‌ها را با تلاش برطرف نمایند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری