Skip to Content

رئیس اتحادیه صنف میداندار و طواف یزد:


رئیس اتحادیه صنف میداندار و طواف یزد گفت: گرانی بنزین تاثیری بر قیمت نهایی میوه برای مصرف کننده ندارد و افزایش کرایه و حمل و نقل میوه ناشی از قیمت بنزین، هزینه‌های اضافی را بر کشاورز و مغازه دار تحمیل می‌کند.

به گزارش یزدبانو، حسین مشرف افزایش قیمت بنزین تاثیری بر قیمت نهایی میوه برای مصرف کننده ندارد، گفت: از آنجا که مغازه دار مجاز به  افزایش حداکثر 30 درصدی قیمت‌ها نسبت به قیمت عمده میدان تره بار است افزایش کرایه و حمل و نقل میوه نمی‌تواند تاثیری بر قیمت مصرف کننده داشته باشد و هزینه‌های اضافی بر کشاورز و مغازه دار تحمیل می‌شود.

وی با بیان اینکه در هفته گذشته قیمت گوجه بیش از 35 درصد افزایش قیمت داشته است، ادامه داد: مناطق سردسیر مانند شیراز، دشت مغان و ... قبل از انبار کردن گوجه‌ها و عرضه به بازار، محصولات آنها دچار سرمازدگی شد و از بین رفت، و این کاهش دما و بارندگی موجب افزایش قیمت شد و هنوز مشخص نیست که چه موقع قیمت این محصول روند نزولی به خود بگیرد.

رئیس اتحادیه صنف میداندار و طواف یزد  گفت:  قیمت سبزیجات نیز به دلیل فصل سرما و سرمازدگی افزایش قیمت داشته‌اند، و میوه‌هایی چون پرتقال، نارنگی و لیمو شیرین نیز به دلیل بارندگی و سرما افزایش قیمت داشتند که اخیرا با کاهش بارندگی با کاهش 15 درصدی قیمت برای این میوه‌ها مواجه هستیم.

مشرف در خصوص افزایش قیمت سیب زمینی و پیاز عنوان کرد: کشاورزان به دلیل کاهش دما و سرمازدگی، سیب زمینی و پیاز را از زمین‌ها برداشت  و در انبار ذخیره کردند و فرصت دارند تا در فاصله زمانی که محصول مناطق جنوب به دست می‌آید محصول خود را عرضه کنند، بنابراین با توجه به اینکه هیچ واسطه‌‌ای در این میان وجود ندارد و محصولات در اختیار کشاورزان است و کم عرضه می‌کنند با افزایش قیمت این محصولات مواجه هستیم.

وی تصریح کرد: بازرسان اتاق اصناف و سازمان صنعت معدن تجارت بر بازار میوه نظارت دارند و تقریبا گران فروشی دراین صنف وجود ندارد اما قیمت مصوبه محصولات به دلیل بارندگی، سرمازدگی، کاهش عرضه و افزایش تقاضا در میدان میوه و تره بار افزایش داشته است.

انتهای پیام/

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری