Skip to Content

مدیرکل استاندارد یزد:


مدیرکل اداره استاندارد استان یزد گفت: خوشبختانه کیفیت لوازم التحریر استاندارد ایرانی موجود در بازار داخل مورد تایید است.

به گزارش یزدبانو به نقل از مهر، محمدحسین ماجدی اردکانی اظهار داشت: با توجه به اینکه استانداردهای هر کشور بر اساس فرهنگ و نیازهای همان جامعه تهیه می شود و نظر به اینکه مردم ایران از فرهنگ غنی و کهنی برخوردارهستند، بنابراین انتظارات از کالاهای مصرفی هم به همان نسبت بالاست، از اینرو در فرآیند تدوین استانداردهای ملی علاوه بر رعایت استانداردهای بین المللی به عنوان مرجع، نیاز مصرف کننده و رعایت حقوق انها نیز همیشه مدنظر قرار می گیرد.

وی افزود: به خاطر رقابت مثبتی که میان تولید کنندگان لوازم التحریر در داخل کشور وجود دارد، شاهد افزایش روزافزون کیفیت تولیدات در این شاخه از صنعت هستیم که این امر سبب شده است تا مردم اقبال بیشتری در زمینه استفاده از لوازم اتحریر ایرانی از خود نشان دهند.

ماجدی اردکانی عنوان کرد: به عنوان مثال خودکارهای تولید ایران که نشان استاندارد دارند علاوه بر موارد عمومی که در تمام کشورها رعایت می شود از طول نگارش خوبی معادل ٧٥٠ متر برخوردار هستند، در صورتی که خودکارهای وارداتی خارجی که به صورت قاچاق وارد می‌شوند، طول نگارششان نصف بوده و علاوه بر این مورد، تولیدات ایرانی دارای نوشتاری یکنواخت و از ثبات جریان جوهر (پس ندادن جوهر) خوبی برخوردار هستند.

مدیرکل استاندارد استان یزد افزود: کالاهای تولیدی ایرانی دارای نشان استاندارد برخی از کارخانه ها دارای گارانتی هستند و چنانچه مصرف کننده از جنس خریداری شده رضایت نداشته باشد، چون تولید کننده آن مشخص و کالای مربوطه دارای گارانتی است، می‌توان نسبت به تعویض یا مرجوع کردن فرآورده خریداری شده اقدام کرد.

ماجدی اردکانی افزود: برخی از تولیدکنندگان ما علاوه بر اجرای گارانتی، خسارت اعتماد مشتری را هم پرداخت می کنند، به این صورت که اگر جنسی معیوب و مشتری هم ناراضی باشد علاوه بر تعویض آن جنس هزینه های ایاب و ذهاب و دیگرخسارت های وارده پرداخت می شود، تا رضایت مشتری جلب شود .

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری