Skip to Content

مؤسس مدرسه علمیه خواهران کوثر ابرکوه:


امام جمعه ابرکوه و مؤسس مدرسه علمیه خواهران این شهر گفت: تقویت حوزه علمیه خواهران به عنوان یکی از مهم ترین زیر ساخت های معنوی جامعه امروز و فرداست و کوتاهی در این زمینه خیانت به نسل آینده است.

به گزارش یزدبانو به نقل از حوزه نیوز؛ حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم حسینی، در نشست مؤسسین مدارس علمیه خواهران یزد، با تحسین پیشرفت های علمی بانوان طلبه، اظهار کرد: هنوز موانعی در راه تبلیغ بانوان حوزوی در بخش های مختلف برای رفع نیازهای معنوی بانوان دیده می شود که سیاستگذاران حوزه های علمیه کشور تدابیر بایسته تری را در این زمینه اتّخاذ کنند.

مؤسس مدرسه علمیه خواهران کوثر ابرکوه، تقویت حوزه علمیه خواهران را به عنوان یکی از مهم ترین زیر ساخت های معنوی جامعه امروز و فردا حایز اهمیت دانست و افزود: کوتاهی در این زمینه خیانت به نسل آینده است.

وی تصریح کرد: در بخش سیاستگذاری شیوه های تبلیغ خواهران طلبه هم تدابیر بایسته تری نیاز است، زیرا مشکلات اعتقادی در جمع نسل جوان به خصوص دختران نوجوان و جوان مدارس و دانشگاهها موج می زند.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی با ابراز تأسف از شکسته شدن قبح برخی منکرات و مفاسد در جامعه، گفت: برخی از این منکرات رفته رفته جلوه معروف می یابد و این سؤال مطرح می شود که حفظ جایگاهها و معیارهای ارزش های دینی چگونه باید تثبیت شود؟

وی با یادآوری نقش مادران در خانواده اظهار کرد: اگر زیر ساخت شخصیت وجودی مادران و بنیان اعتقادی آنان از نظر دینی و معیارهای معنوی ضعیف باشد؛ نمی تواند پرورش دهنده فرزندان مؤمن و شایسته باشد.

امام جمعه ابرکوه ادامه داد: زنان به عنوان نیمی از پیکره جامعه امروز به عنوان رقم زننده جامعه فردا هستند و دشمن به دنبال کشاندن نیمی از جمعیت به ورطه فساد است.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی، خاطر نشان کرد: اگر در جامعه زنان با هدف تثبیت جایگاه اعتقادی نسل جوان کارکنیم به یقین مادران فردا را صیانت بخشی کرده ایم و اگر دختران امروز ما به ورطه فساد و هلاکت بیفتند، مادران فردای ما مادرانی ناصالح و ناشایست خواهند بود.

مؤسس مدرسه علمیه خواهران کوثر ابرکوه، تبلیغ منبری را از سوی مبلّغین و مبلغات کافی ندانست و تأکید کرد: باید از ابزار نوین امروز هم در گسترش مباحث دینی در جامعه بهره برد.

انتهای پیام / ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری