Skip to Content

دبیر انجمن صنفی خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری یزد:


دبیر انجمن صنفی خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری یزد با اشاره به اینکه برخی از مدیران یزد هیچ ارتباط و تعاملی با خبرنگاران ندارند، از تشکیل کمیته رفاهی این انجمن خبر داد.

به گزارش خبرنگار یزد بانو، فرشاد براتی در نشست مشترک استاندار یزد با خبرنگاران و اصحاب رسانه با اشاره به اینکه خبرنگاران پایگاه های خبری و خبرگزاری ها در استان یزد همانند دیگر نقاط کشور بار اصلی تولید خبر را بر دوش دارند، اظهار داشت: در جلسات مختلف تنها خبرنگاران خبرگزاری ها و پایگاه های خبری برای پوشش اخبار حضور دارند.
وی خاطرنشان کرد: با این وجود خبرنگاران این رسانه ها متاسفانه از بسیاری امتیازاتی که دیگر رسانه ها از آن برخوردارند بهره ای ندارند و معمولا چنین امتیازاتی شامل حال آنها نمی شود.
دبیر انجمن صنفی مدیران پایگاه های خبری و سرپرستان خبرگزاری های استان یزد خاطرنشان کرد: علاوه بر این با توجه به اینکه خبرگزاری ها و پایگاه های خبری به صورت غیر تجاری فعالیت می کنند، آگهی های تبلیغاتی ادارات هم مشمول آنها نمی شود و از این منبع مالی هم بهره ای نمی برند.
براتی افزود: از این رو و با توجه به ضرورت پیگیری امور مربوط به خبرنگاران خبرگزاری ها و پایگاه های خبری به ویژه در حوزه رفاهی، انجمن صنفی مدیران پایگاه های خبری و سرپرستان خبرگزاری های استان تشکیل شد.
وی با اشاره به اینکه این انجمن در نخستین اقدام خود، کمیته رفاهی را تشکیل داد و به دنبال پیگیری امور رفاهی مرتبط با خبرنگاران استان است، گفت: با تشکیل این کمیته امور رفاهی مربوط به خبرنگاران خبرگزاری ها و پایگاه های خبری به صورت ویژه دنبال می شود.
دبیر انجمن صنفی مدیران پایگاه های خبری و سرپرستان خبرگزاری های استان یزد افزود: یکی دیگر از مشکلاتی که در استان یزد وجود دارد، عدم ارتباط مدیران برخی ادارات با رسانه هاست، به گونه ای که این مدیران در طول سال حتی یک مرتبه هم با خبرنگاران ارتباط نمی گیرند.
براتی گفت: در مقابل برخی از مدیران اقدام به مصاحبه با کانالهای تلگرامی می کنند و به نوعی به فعالیت آنها رسمیت می بخشند و همین موضوع سبب می شود که برخی از کانالها به دنبال گرفتن امتیاز از ادارات باشند.
وی تصریح کرد: به نظر می رسد لازم است که از سوی استانداری به مدیران ادارات ابلاغ شود که نسبت به برقراری ارتباط بهتر و بیشتر با خبرنگاران اقدامات لازم را انجام دهند.
انتهای پیام/س*رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری