Skip to Content

قائم مقام کمیته امداد استان یزد:


قائم مقام کمیته امداد استان یزد گفت: این اطمینان را به مردم وحامیان می دهیم که کمک های آنان در محل هایی که مد نظر خودشان است هزینه می شود و گزارش آن به فرد اطلاع داده خواهد شد.

به گزارش یزدبانو؛ قائم مقام کمیته امداد استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا گفت: مهمترین وظیفه کمیته امداد شفاف سازی و ارائه گزارش به موقع به حامیان و افرادی که این نهاد را برای کمک های خود امین دانسته اند است از این رو کمیته امداد از طرق مختلف به دنبال افزایش اعتماد عمومی نسبت به هزینه کرد مناسب کمک های خیرین است.

رضا زارع زاده اظهار داشت: افرادی که به صورت اینترنتی و الکترونیک وجوهات و کمک های خود را واریز می کنند از طریق پیامک گزارش ماهانه واریزهای خود را دریافت می کنند و حتی از اول تیرماه سال جاری هر تخلیه ای که از صندوق صدقات منازل انجام می شود مبلغ آن از طریق پیامک به اطلاع سرپرست خانواده می رسد.

وی اذعان داشت: در راستای افزایش اعتماد عمومی نسبت به کمیته امداد سعی شده اخبار استان و کمک های مردمی، شیوه و نحوه هزینه کردن آن در فضای مجازی منعکس شود.

ریالی از کمک های مردمی در هزینه های تشکیلاتی کمیته امداد هزینه نمی شود

زارع‌زاده با اشاره به برخی شبهات در مورد هزینه کرد کمک های مردمی تاکید کرد: یک ریال از محل کمک های مردمی و صدقات در زمینه های تشکیلاتی، کارمندی و هزینه های جانبی خرج نمی شود و همه وجوه پرداختی مردم در طرح های مختلف کمیته امداد بسته به هدف خود فرد در طرح های درمان، تهیه جهیزیه، فرهنگی و آموزش خانواده ها هزینه می شود.

وی افزود: همه هزینه های تشکیلاتی کمیته امداد مانند سایر دستگاه های دولتی توسط دولت تامین می شود.

زارع زاده با بیان این که کمیته امداد امام خمینی (ره) تحت نظر مقام معظم رهبری فعالیت می کند ادامه داد: فعالیت های این نهاد تحت نظر دستگاه های مختلف نظارتی است و ساز و کار صدقات و کمک های مردمی نیز به گونه ای است هیچ کسی حتی اگر بخواهد هم نمی تواند در محلی جز آن چه مشخص شده هزینه کند.

قائم‌مقام کمیته امداد استان یزد  اظهار داشت: در راستای افزایش اعتماد عمومی و در جهت فرهنگ سازی ساخت کلیپ هایی در دست اقدام است و علاوه بر این مدیران ارشد این نهاد در مناسبت ها و مراسم های گوناگون و مصاحبه های خود سعی می کنند گزارش شفاف و دقیقی از عملکرد خود ارائه دهند.

وی اذعان داشت: صدقات و کمک های مردمی تنها 20 درصد از هزینه های حمایتی را تامین می کند و ما بقی آن از محل هدفمندی یارانه ها و بودجه دولت تامین می شود.

زارع زاده اعلام کرد: سال گذشته مجموعاً 43 میلیارد و 422 میلیون تومان کل درآمدهای مشارکتی کمیته امداد بوده که از محل حدود 40 سر فصل مانند محسنین، مفتاح الجنه، جشن عاطفه های و نیکوکاری، زکات، کفارات و... جمع آوری شده است و این اطمینان را به مردم وحامیان می دهیم که کمک های آنان در محل هایی که مد نظر خودشان است هزینه می شود و گزارش آن به فرد اطلاع داده خواهد شد.

کمک 11 میلیاردی نیکوکاران یزدی در سال 96

قائم‌مقام کمیته امداد استان یزد ادامه داد: ۱۱ میلیارد و ۲۷۷ میلیون تومان از کمک‌های اهدایی خیران در سال ۹۶ در بخش زکات، هفت میلیارد و ۲۳۳ میلیون تومان صدقات، هشت میلیارد و ۷۸۳ میلیون تومان اکرام ایتام و محسنین و ۱۶ میلیارد و ۱۲۹ میلیون تومان سایر طرح‌های مبتنی بر نیاز محرومان ازجمله در زمینه‌های درمان، جهیزیه و مسکن بوده است.

زارع زاده  با اشاره به برخی شبهات پیرامون کمیته امداد گفت: از عموم مردم درخواست می شود هر گونه سوال و یا شبهه ای دارند مستقیم از مسئولان و مدیران کمیته امداد سوال کنند و در پی رفع شبهه خود باشند و به شایعاتی که بعضا در فضای مجازی و جاهای دیگر منتشر می شود اعتماد نکنند و تحت تاثیر آن قرار نگیرند.

انتهای پیام/




رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری