Skip to Contentمدیرکل ورزش و جوانان استان یزد بابیان این‌که مرکز استان با بیشترین جمعیت کمترین سرانه فضای ورزشی را به خود اختصاص داده است، اظهار کرد: 20 فضای ورزشی در محلات محروم و فاقد سرانه ورزشی با محوریت شهرداری یزد در حال ساخت است.

به گزارش یزدبانو، «مسعود شریعتی» روز گذشته در جریان بازدید شهردار و معاونین شهرداری یزد از برخی طرح‌های ورزشی در دست اجرای شهرداری در مناطق محروم و فاقد امکانات ورزشی شهر، در این رابطه به خبرنگاران گفت: بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر یزد، شهرداری موظف به ایجاد فضاهای ورزشی در 20 منطقه محروم و پرآسیب شهر یزد که فاقد هر گوه سرانه ورزشی هستند، شده است.

وی گفت: خوشبختانه امروز این طرح‌ها با عنایت مسئولان شهرداری از پیشرفت خوب و قابل‌توجهی برخوردار است که امیدواریم این روند تا بهره‌برداری کامل از این فضاهای ورزشی تداوم داشته باشد.

شریعتی با اشاره به این‌که در حال حاضر سرانه ورزشی شهرستان یزد بر اساس فضاهای تحت پوشش اداره کل ورزش و جوانان تنها 27 سانتی‌متر مربع برای هر نفر و با احتساب فضاهای ورزشی سایر دستگاه‌ها 42 سانتی‌متر مربع است، این سرانه را کمترین میزان در بین شهرستان‌های استان ذکر کرد و افزود: این سرانه نسبت به سرانه ورزشی برنامه‌ریزی‌شده کشور که یک مترمربع برای هر نفر است نیز بسیار پایین است که امیدواریم با بهره‌برداری از این زمین‌های ورزشی شاهد افزایش آن باشیم.

وی ایجاد این فضاهای ورزشی را در توسعه ورزش همگانی و ایجاد شورونشاط اجتماعی در محلات شهر یزد بسیار تأثیرگذار خواند و گفت: خوشبختانه این برنامه که با محوریت شهرداری در حال انجام است، هم‌اکنون هم ازلحاظ پیشرفت عملیات اجرایی و هم به لحاظ کیفیت از شرایط مطلوبی برخوردار است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان در پایان نیز با اشاره به در حال برگزار بودن سومین دوره المپیاد ورزشی محلات و بسیج یزد، ابراز امیدواری کرد که با ساخت این فضاهای ورزشی در سال‌های آینده شاهد برگزاری باکیفیت‌تر و پررونق‌تر این بازی‌ها باشیم.

«محمدرضا شفیعی» معاون امور زیربنایی و حمل‌ونقل شهرداری یزد نیز در جریان این بازدید این طرح‌های ورزشی محلات در جمع خبرنگاران گفت: بر اساس مصوبه مذکور و پس از تخصیص اعتبار در سال 95 تعداد 10 زمین ورزشی دارای چمن مصنوعی در محلات محروم شهر یزد در دست اجرا قرار گرفت که اکنون مراحل تکمیلی خود را سپری می‌کند.

وی ابراز امیدواری کرد که 10 طرح باقیمانده نیز در سال جاری کلید خورده و تا پایان امسال آماده بهره‌برداری شود.

شفیعی بابیان این فضاهای ورزشی مذکور پس از بهره‌برداری در اختیار سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قرار خواهد گرفت، میزان اعتبار موردنیاز هرکدام از این طرح‌ها متفاوت ولی به‌طور میانگین بین 300 تا 400 میلیون تومان اعلام کرد.

گفتنی است؛ در جریان این بازدید مسئولان شهرداری و اداره کل ورزش و جوانان استان از برخی از این طرح‌های ورزشی ازجمله در محلات یعقوبی و کوی علامه جعفری که هرکدام نیز اهالی محلات مختلفی را می‌تواند تحت پوشش قرار دهد، از نزدیک دیدن کردند.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/ش
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری