Skip to Content

دبیر کل خانه پرستار خبر داد

کمبود پرستار در کلانشهر ها به ویژه یزد


دبیر کل خانه پرستار از کمبود پرستار در کلانشهرها خبر داد و گفت: تمامی نقاط کشور با کمبود پرستار روبه‌‍رو هستند، اما این مشکل در کلانشهرهایی همچون اصفهان، مشهد، یزد، تهران، شیراز بیشتر احساس می‌شود.

به گزارش یزدبانو به نقل ازیزد رسا، محمد شریفی مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی میزان، درباره وضعیت پرستاران اظهار کرد: هفته گذشته اعضای شورای خانه پرستار انتخاب شدند و امیدواریم با تقویت شورای خانه پرستاری فعالیت‌ها در این حوزه بیشتر شود تا مشکلات و مسائل افراد شاغل در این حرفه برطرف شود. در واقع خانه پرستار همیشه اعتقاد به تقویت سازمان نظام پرستاری داشته چون یک نهاد هویتی برای این قشر است.

 

عضو شورای عالی نظام پرستاری در ادامه با بیان این مطلب که در شرایط این قشر هیچ پیشرفتی حاصل نشده است، به طوری که می توان گفت مشکلات و درخواست‌های پرستاران همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد، خاطرنشان کرد: در واقع این موضوع نگران کننده است؛ چرا که پرستاران برای چندمین بار اعتراض خود را اعلام کرده‌اند و با توجه به پیگری‌هایی که صورت گرفته هیچ گونه نتیجه‌ای اعلام  نشده است.

 

دبیر کل خانه پرستار افزود:  در 5 نقطه از کشور از جمله شهرهای اصفهان،مشهد، یزد، تهران، شیراز تجمع‌ صورت گرفته است،به طوری که می‌توان گفت تقریبا یک هزارو 80 نفر در پایتخت به دلیل حل نشدن مشکلات خود و بی توجهی به جامعه پرستاری روبه روی نهاد ریاست جمهوری تجمع و خواسته‌های خود را اعلام کردند که امیدواریم این مشکلات مورد توجه مسئولان گیرد.

 

شریفی مقدم به کمبود پرستار در کشور اشاره کرد و گفت: تمامی نقاط کشور با کمبود پرستار روبه‌‍رو هستند، اما در کلانشهرهایی مانند اصفهان، مشهد، یزد، تهران، شیراز این مشکل بیشتر احساس می‌شود.

وی در خاتمه اظهار کرد: اختلاف در پرداخت‌ها و فشار کاری روی قشر پرستار باعث شده  تا آن‌ها انگیزه‌ای برای فعالیت نداشته باشند.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری