Skip to Content


کلاس آموزش مشاوره، ویژه زنان سرپرست خانوار تحت پوشش کمیته امداد بهاباد برگزار شد


مدیر کمیته امدادامام خمینی(ره) شهرستان بهاباد گفت: در ایام الله دهه فجر یکدوره کلاس آموزش مشاوره ویژه زنان سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد این شهرستان برگزار شد.

به گزارش یزدبانو به نقل از  روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد "رمضان باقری" ضمن بیان این خبر افزود: کلاس آموزش مشاوره گروهی با موضوع ازدواج مجدد با شرکت تعدادی از زنان بی سرپرست تحت حمایت این نهاد برگزار شد.
یکی از کارشناسان و مشاورین مجرب، به ایراد سخنرانی پرداخت و اظهار داشت: یکی از اصلی ترین دغدغه هر جوان اعم از پسر و دختر تشکیل زندگی و ازدواج است؛ حال اگر جوانی به دلیل تنگدستی از این امر سر باز زند نه تنها به خود بلکه به جامعه نیز آسیب می رساند که در همین راستا آیات و روایات زیادی وجود دارد.
صدیقه السادات سید حسینی به روایتی از حضرت محمد(ص) در زمینه ازدواج اشاره کرد و افزود:  مردان و زنان بي همسر را همسر دهيد؛ اگر فقير و تنگدست باشند خداوند آنان را از فضل خود بي نياز مي ‏سازد.
وی تصریح کرد: فراهم سازی امکانات و بستر مناسب برای ازدواج آسان در جامعه، وظیفه دینی و اجتماعی آحاد مردم است.
وی یادآور شد: سنت ازدواج مورد تاکید دین مبین اسلام است و باید با الگوگیری از سنت های حسنه پیامبرمکرم اسلام(ص) و سیره ائمه اطهار(ع)، با کمک خانواده ها، خیّران، مسوولان و نهاد های فرهنگی در جامعه ترویج داده شود. 
حسینی با اشاره به اینکه ازدواج در تحکیم بنیان خانواده و کاهش آسیب های اجتماعی تاثیرگذار است، بر لزوم توجه بیشتر نهادهای فرهنگی و اقتصادی، این شهرستانبرای فراهم کردن مقدمات ازدواج آسان برای جوانان به عنوان امری ضروری در جامعه تاکید کرد.

انتهای پیام/ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری