Skip to Content

فرمانده انتظامی میبد عنوان کرد


فرمانده انتظامی شهرستان میبد بیان داشت: در یکسال گذشته، 2 میلیارد و 324 میلیون تومان کالای قاچاق در میبد کشف شده است.

به گزارش یزدبانو، سرهنگ سید محمدطاهر موسوی در جمع مردم میبد، با اشاره به نقش پلیس به عنوان حامی و پشتیبان در تمام وظایف نظام، ‌اظهار کرد: شعار امسال هفته نیروی انتظامی در هفته ناجا «پلیس مقتدر و امین مردم» نامگذاری شده است.

وی افزود: امروز پلیس در برقراری امنیت جامعه صرف اتکا به قدرت خودش و ابزار و روش‌های سختی که باید در ماموریت‌های خودش استفاده کند بسنده نمی‌کند و نقش اصلی در جلب مشارکت اجتماعی و تحقق اصل جامعه محوری را دنبال می‌کند.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان میبد با تاکید بر اینکه نگاه پلیس امروز به جامعه مبین آن است که به برکت انقلاب اسلامی و وجود پر برکت ولایت فقیه در راس نیروهای مسلح، حامی اصلیش مردم هستند و این مردم باید نقش اصلی در تحقق امنیت را ایفا کنند.

موسوی ضمن گزار ش عملکرد یکساله پلیس در میبد در خصوص مبارزه با مواد مخدر و سوداگران مرگ در میبد اظهار داشت: کشف بیش از 135 کیلوگرم انواع مخدر و دستگیری 133 نفر توزیع کننده مواد مخدر و 25 قاچاقچی از جمله اقدامات نیروی انتظامی میبد در این زمینه بوده است. اقدامات پلیس مواد مخدر در جاده ها و محلات با جدیت در جهت برخورد با توزیع کنندگان و خرده فروشان مواد مخدر ادامه دارد و همکاری خوب مردم در این راه می تواند توفیقات بیشتری حاصل کند.

وی در ارتباط با حوزه مبارزه با کالای قاچاق اذعان داشت: کشف 7 دستگاه موتور سیکلت قاچاق، کشف 52 هزار و 200 نخ سیگار، کشف ماشین آلات صنعتی به ارزش تقریبی 20 میلیارد ریال، کشف 160 راس احشام قاچاق به ارزش تقریبی 2 میلیارد و 400 میلیون ریال و کشف 27 هزار لیتر فراورده های نفتی به ارزش تقریبی 500 میلیون ریال که در این خصوص تعداد 52 نفر دستگیر و به مراجع قضایی تحویل شده اند. مجموع ارزش کلی اموال کشف شده بالغ بر 2 میلیارد و 324 میلیون تومان برآورد شده است.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان میبد از رسیدگی به 312 پرونده در حوزه جرائم مالی و اقتصادی خبر داد و گفت: در راستای رسیدگی به این پرونده ها تعداد 42 مورد از پرونده در خصوص جعل اسناد بوده که 62 جاعل دستگیر شده اند. در حوزه کلاهبرداری نیز 96 پرونده تشکیل و تعداد 16 نفر دستگیر و تحویل مقامات قضایی شده اند.

وی در ادامه از دستگیری  هزار و 46 نفر اتباع غیر مجاز خبر داد که جهت طرد از کشور تحویل اردوگاه شده اند.

موسوی با اشاره به اینکه در یکسال گذشته 6 هزار و 92 پرونده در حوزه شهرستان میبد تشکیل شده که بیشتر آنها قبل از اعزام به دادسرا در دایره مشاوره و مددکاری اجتماعی منجر به سازش شده، خاطر نشان ساخت: انجام 5 هزار و 755 عملیات پلیسی در خصوص تماس های شهروندان با مرکز 110، رسیدگی به یک هزار و 965 پرونده در حوزه امور وظیفه شهروندان اعم از معافیت های کفالت و پزشکی و انجام 3 هزار 500 فقره انگشت نگاری از ارباب رجوع در پلیس آگاهی از جمله این پرونده ها است.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان میبد در ادامه یادآور شد: تعداد کل پرونده های رسیدگی شده در اماکن نیروی انتظامی جهت تعیین صلاحیت مشاغل و صنوف 2 هزار و 400 مورد بوده است. 264 صنف متخلف در این زمینه پلمپ و تعداد 888 مورد بازدید از صنوف صورت گرفته و تعداد 24 مورد همایش و کلاس آموزشی پلیس، امنیت و اصناف برگزار شده است.

وی از برگزاری جلسات آموزش همگانی شهروندان در رابطه با پیشگیری از جرایم و آسیب های اجتماعی گفت و عنوان داشت: در این زمینه 135 جلسه بویژه برای قشر جوان در مساجد، مدارس، ادارات دولتی و سازمان های مردم نهاد تشکیل شده و تعداد 5 هزار برگ بروشورهای پیشگیری از جرائم توزیع شده است.

موسوی با بیان اینکه با اقدامات پیشگیرانه و حضور ملموس پلیس در نقاط آلوده و جرم خیز و ارائه آموزش های همگانی در حوزه کشف سرقت ها با بهرگیری از بانک های اطلاعاتی بومی، کنترل نامحسوس و به کار گیری فن آوری های روز و اشراف اطلاعاتی 53 درصد سرقت ها منجر به کشف شده، اظهار داشت: انهدام باند سارقین منازل و دستگیری 4 نفر از سارقین سابقه دار، دستگیری 2 مالخر و کشف 35 فقره سرقت در میبد، دستگیری سارقین اشیاء داخل خودرو و کشف 300 میلیون تومان اموال مسروقه، دستگیری 2 سارق طلاجات از کهنسالان و کشف 22 فقره سرقت به ارزش 100 میلیون تومان، دستگیری 4 سارق و کشف سرقت های منزل، مغازه، احشام و اماکن خصوصی و دستگیری 2 سارق احشام و کشف 20 راس احشام سرقتی از جمله اقدامات پلیس میبد در این حوزه بوده است. 

وی ادامه داد: در زمینه کشف و دستگیری نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش 2 درصدی را شاهد بوده ایم.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان میبد در پایان بیان داشت: رسانه‌ها می‌توانند در این زمینه به نیروی انتظامی کمک کنند تا در راستای پیشگیری از سرقت، نزاع و درگیری و سایر موارد دیگر حرکات لازم را انجام دهیم.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری