Skip to Content

گزارش مشروح/ نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد

کشف حجاب دریچه فساد را در ایران باز کرد


آیت الله محمدرضا ناصری با اشاره به 17 دی ماه روز کشف حجاب گفت: عوامل بیگانه دریچه فساد را در کشور ما باز کرد که همان بی حجابی بود که متأسفانه زنان و دختران ما را اغفال کرده است.

به گزارش خبرنگار یزدبانو، نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد در خطبه دوم این هفته نماز جمعه شهر یزد، نهم ربیع الاول سالروز به امامت رسیدن حضرت ولیعصر(عج) را گرامی داشت و گفت: حضرت مهدی (عج) باید زمانی ظهور کند که همه مردم معانی قرآن را درک کنند و بر سر خوان ایمان و اسلام بنشینند و قدرت لایزال الهی بر کرسی عدالت قرار گیرد.
آیت الله ناصری افزود: روزی بیاید که همه لذت ایمان، عدالت را بچشند وآن قدرت لایزال الهی و قدرت بزرگ بر منصبه ظهور برسد وهمه بارها را خدا بر دوشش گذاشته و دریک حرکتی که پیامبرش را انتخاب کرد و مسأله انسانیت و کمال و راه را نشان دهد و آن را گذاشته که همه ی آنها را کامل و به کمال برسد.
وی گفت: مأموریت‌های امام زمان(عج) خیلی سنگین است و سنگینی این بار و این وظیفه نشان از ویژگی‌ها و جایگاه ویژه ایشان در نزد خداوند تبارک و تعالی است.
وی با تأکید بر اینکه ما باید زمینه ‌ساز این حرکت عظیم باشیم، باید کمک حال امام زمان(عج) باشیم و راه را برای ایشان باز کنیم، گفت: امام خمینی(ره) حرکت بزرگی در این زمینه انجام داد و درب قلعه حکومت جهانی حضرت مهدی(عج) را باز کردند، به گونه‌ای که پس از انقلاب همه دنیا متحول شده و همه ادیان به فکر رفته‌اند.
خطیب نمازجمعه یزد با اشاره به 17 دی ماه روز کشف حجاب گفت: عوامل بیگانه دریچه فساد را بر کشور ما باز کرد که همان بی حجابی بود که متأسفانه زنان و دختران ما را اغفال کرده است.
آیت الله ناصری گفت: روایات زیادی وجود دارد که زن‌های ما باید حجاب، عفت و حیای خود را حفظ کنند که خدای ناکرده شیطان به جامعه رخنه نکند.
ناصری اظهار کرد: وقتی یک دختر بی توجه به مسائل شرعی خود را آرایش کرده وبیرون می آیدو قلب و چشم ها را متوجه خود می کند این فتنه ایجاد می شود و زنان باید حیا وعفت داشته باشند و درارتباط به اهمیت حجاب سعی و تلاش کنند.
وی اظهار امیدواری کرد : با پررنگ‌تر شدن تربیت دینی، از بروز فساد در جامعه جلوگیری شود و جوانان ایرانی مصداق پاکی و نجابت باشند.
امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مانور ارتش بیان کرد: ایران منسجم ترین، قدرتمند ترین واستوارترین کشورها دردنیاست.
وی تأکید کرد: دشمنان ایران باید بدانند که ایران ما کشوری با ثبات است، رئیس جمهور آمریکا هم فهمیده که ایران را با عربستان و مصر و این چنین کشورها نمی‌توان مقایسه کرد.
ناصری بیان کرد: آنها خودشان اعتراف کردند که ایران یک شخصیت عظیم و مستقل و عالی دارد، ایران در قدرتش قوی است و پایداری خود را حفظ می‌کند اما حتی به یک مورچه هم تعدی نمی‌کند.

شرح خطبه اول:
نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد در خطبه اول این هفته گفت : خداوند در خلقت ما زمینه های رشد قرارداده و درنمازمان قدرتمندی هایی قرار داده که به وسیله آن می توانیم به راهی که خدا معین کرده برویم.
آیت الله ناصری بابیان اینکه خداوند در ظاهر کار ابزاری همچون قلب، گوش، دست و...به ما داده گفت: می توانیم در ادامه زندگی از آنها بهره برداری کنیم.
وی باطرح سؤالی که سیرحرکتی که خدا برای ما گذاشته برای چیست و چه معنا دارد؟ افزود: قطعا خدا حکیم است و خدای حکیم کارعبث نمی کند وهمه ی کارها براساس حکمت است.
وی اظهار کرد: باید ما به این نقطه برسیم که هدف از زندگی چیست؟ و روزی که می خواهیم برویم چه می شود و نگران از آینده از این جهت که آینده چه باید بشود، چه می شود و بی خیال نباید باشیم.
امام جمعه یزد گفت: این عالم که خدا خلق کرده برای این است که از بین برود و این معقول به نظر نمی رسد و خدا برنامه ریزی دارد و آن برنامه این است که انسان به آن نقطه کمال برسد وآن کمال جز ذات مقدس خدا نیست.
آیت الله ناصری بااشاره به این که بهترین راهی که خدا برای ما معین کرده این است که که به آن نقطه برسیم ورسیدن به آن جا باید خدا را ودستورات، رضایت او را در کارها در نظر داشته وطوری رفتارکنیم که آن عمل را به سمت خدا بکشانیم وازآن چیزهایی که ما را ازخدا دورمی کند بپرهیزیم.
وی به داستانی از پیامبراکرم (ص) اشاره کرد وافزود: شخصی خدمت پیامبراکرم (ص) آمد و گفت: مرا موعظه کن و ایشان فرمودند: اگر موعظه کنم می پذیری گفت: بله و این جواب وسؤال چندین مرتبه تکرار شد و پیامبراکرم (ص) فرمودند: هر وقت خواستی کار انجام دهی عاقبت آن کار را در نظر بگیر و باتفکر پیش برو.
 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری