Skip to Contentجان باختن 19 سرباز وظیفه عامل خودنمائی خیلی ها به بهانه تاسف از وقوع این حادثه شد! اما 29 نفر از مردم یزد در یک سانحه مشابه جان خود را از دست دادند و آب از آب تکان نخورد.

به گزارش یزد بانو؛ حادثه واژگونی اتوبوس در محور اقلید-یاسوج، 29 نفر از شهروندان یزدی را که به قصد زیارت اربعین عازم کربلا بودند به کام مرگ فرستاد. این حادثه ناگوار بسیاری از مردم استان یزد را متاثرکرد.

تقریباً تمام چهره های شاخص استان یزد با صدور پیام تسلیت وقوع این حادثه را به عموم مردم یزد تسلیت گفتند. اما مقایسه ای بین برخورد رسانه ها و مسئولین با حوادث مشابه نشان می دهد ژست دلسوزی و مردم دوستی برخی تا چه حد تصنعی است.

همین چند وقت قبل بود که جان باختن 19 سرباز وظیفه عامل خودنمائی خیلی ها به بهانه تاسف از وقوع این حادثه شد! شمع های فراوانی روشن شد، اجتماعات بسیاری پدید آمد، پست های اینستاگرامی فراوانی منتشر شد، صفحات اول روزنامه ها به یاد کشته شدگان این حادثه قرق شد. روزنامه های ایران و همشهری عکس یک صفحه نخست خود را به این حادثه اختصاص دادند، روزنامه شهروند با تیتر یک خود به این حادثه واکنش نشان داد و روزنامه های آرمان امروز، آفتاب یزد، اعتماد، جوان، شرق، سایه، شروع، امتیاز، اسرار، ابتکار و جام جم نیز در صفحه اول خود به این موضوع پرداختند.

 

 

 

اما اکنون حتی در بسیاری از نشریات یزدی نیز خبری از این زائران منتشر نمی شود. مسئولینی که هر اتفاق ساده ای (حتی خودنمائی اعداد) را دستمایه درج مطلب در اینستاگرام خود می کردند، اکنون روزه سکوت گرفته اند.

 روحانی که بلافاصله بعد از حادثه تروریستی در پاریس دست به قلم شده بود و پیام تسلیت صادر کرد این بار و در واکنش به درگذشت 29 نفر از مردم کشور خود به یک پیام توئیتری یک خطی اکتفا کرد.

استاندار یزد علی رغم اینکه می توانست با اعلام یک روز عزای عمومی در یزد ذره ای در تسلی خاطر بازماندگان سهیم باشد، از این کار خودداری کرد.

شاید آن همه تسلیت و مانور برای درگذشت سربازان فقط برای زیر سوال بردن ارتش و نظام بود، شاید برای همراهی با جو ایجاد شده بود، شاید تنها برای خودنمائی و اظهار وجود ابراز می شد، شاید ادامه همان سیاست های پوپولیستی همیشگی بود، نمی دانم، ولی هر چه که بود از سر دلسوزی و نوع دوستی نبود!

سهیل نصیری زاده

یزد رسا
 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری