Skip to Content


کرونا ربطی به آمار ازدواج ندارد/ طلاق در کشور 120 برابر گذشته شده است/ دختران و پسران هر دو به مادیات توجه دارند


مصطفی اقلیما با بیان اینکه اکثر مشکلات خانواده‌ها به دلیل مسائل اقتصادی است، گفت: کرونا مشکلی در امر ازدواج ایجاد نکرده است. هر فردی که خواهان ازدواج و تشکیل زندگی مشترک است می‌تواند به محضر رفته و عقد کند.

به گزارش یزد بانو، گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ به‌دلیل شیوع کرونا در جامعه شاهد طولانی شدن روابط افراد قبل از ازدواج هستیم. مصطفی اقلیما، رئیس انجمن علمی مددکاری ایران، در این زمینه گفت: تاخیر سه ماهه در ازدواج به دلیل قرنطینه مشکلی در روند ازدواج ایجاد نمی‌کند.

او تاکید کرد: ازدواج‌ها به‌دلیل کرونا از بین نمی‌رود، بلکه اگر زوجین به شناخت مناسب از یکدیگر رسیده باشند، عقد کرده و زندگی مشترک خود را آغاز می‌کنند. از سوی دیگر برخی از افراد که به فکر آشنایی و تصمیم برای ازدواج بودند از تصمیم خود دست نگه داشته‌اند، چون روند ازدواج معمولا 5 تا 6 ماه طول می‌کشد.

این استاد دانشگاه افزود: اگر در سه ماه قرنطینه مراسم ازدواج برخی از زوج‌ها به هم خورده، اغلب آنها وارد زندگی مشترک شدند. باید دانست اگر مشکلی در روند ازدواج وجود دارد، به دلیل مشکلاتی همچون اشتغال، وضعیت مالی و ... است.

 به گفته او کرونا مشکلی در امر ازدواج ایجاد نکرده است. هر فردی که خواهان ازدواج و تشکیل زندگی مشترک است می‌تواند به محضر رفته و عقد را جاری کند.

رئیس انجمن علمی مددکاری ایران افزود: کرونا مشکلی برای ازدواج ایجاد نکرده است، بلکه مشکل اصلی اشتغال است. طلاق در کشور 120 برابر گذشته است.

این مددکار اجتماعی  گفت: ازدواج یک شراکت است. باید با فردی ازدواج کرد که بتواند سال‌ها با او زندگی کرد.

او افزود: تمامی دختران خواستار ازدواج با پسری هستند که فقط کار داشته باشد. اکثر مشکلات خانواده‌ها به دلیل مسائل اقتصادی است.  

منبع: خبرگزاری برنا
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری