Skip to Content



نماینده عالی قوه قضاییه در استان یزد گفت: با توسعه کمی وکیفی مراکز مشاوره خانواده در استان یزد و برگزاری دوره های آموزشی برای زوج های جوان در حال ازدواج، 4000 زوج از آموزش مهارت های زندگی در استان بهره مند شدند.

به گزارش یزد بانو؛ محمدرضا حبیبی در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان یزد، افزود: بسیاری از برنامه ها و اقدامات پیشگیری از وقوع جرم که در قالب آموزش مهارت های زندگی اکنون به جوانان و زوجین جوان ارائه می گردد، نتایج آنها سالها بعد مشخص خواهد شد.

وی اظهار داشت: اکنون آموزش حین ازدواج با هماهنگی صورت گرفته بین دادگستری، ثبت اسناد، بهزیستی و کانون سردفتران در حال انجام است و بازخورد آن از سوی زوجین شرکت کننده در این دوره ها بسیار عالی است و اغلب افراد شرکت کننده اعلام رضایت از برگزاری دوره آموزشی دارند.

این مقام قضایی، ارائه آموزش در بدو شروع اختلافات خانوادگی و پس از مراجعه به دستگاه قضایی و همچنین آموزش پس از طلاق را از دیگر برنامه های آموزش زوجین اعلام کرد و بیان داشت: گرچه به اعتقاد بسیاری کارشناسان ارائه آموزش در این مقاطع کمی دیر به نظر می رسد، اما دادگستری با همکاری برخی دیگر از سازمانها به طور موازی، هم آموزش در حین مداخله در فرایند طلاق را در دستور کار دارد و هم آموزش در مقاطع دیگر همچون، دبیرستان ها، پادگان ها و دانشگاه ها را دنبال می کند.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود به راه اندازی دادگاه های درمان مدار و معالجه معتادین در استان اشاره کرد و گفت: با راه اندازی دادگاه درمان مدار به معتاد به عنوان یک بیمار نگاه می شود که نیاز به مراقبت های پزشکی، مشاوره ای و روانشناختی دارد و تلاش می شود که معتادین را با درمان کامل به اجتماع بازگرداند.

رئیس شورای پیشگیری از وقوع جرم استان یزد از تجهیز و سامان دهی ایست بازرسی شهید مدنی به عنوان یکی از مهمترین مبادی ورودی استان خبر داد و تصریح کرد: در سال حمایت از کالای ایرانی، باید تلاش همه دستگاه های متولی جلوگیری از قاچاق کالا باشد.

وی ادامه داد: برخی نواقص در ایست بازرسی شهید مدنی در گذشته باعث شده بود تا برخی معطلی هایی را برای مردم ایجاد نماید و در بسیاری از موارد این معطلی ها فرصتی را برای قاچاقچیان حرفه ای جهت جعل و سند سازی برای کالاهای قاچاق ایجاد می کرد که اکنون این مشکلات مرتفع شده است.

حبیبی، بحث پیشگیری از وقوع جرم را از مباحث بسیار مهم استان دانست و ابراز کرد: مسئله پیشگیری از وقوع جرم نیازمند هماهنگی، تعامل همراهی و هماهنگی است تا در قالب یک رویکرد واحد و با اهتمام ویژه دنبال شود.

انتهای پیام/ش




رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری