Skip to Contentمدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای یزد گفت: میزان بارندگی در استان یزد در سال 97 نسبت به پارسال با 12 درصد کاهش روبرو بوده است.

به گزارش یزد بانو؛ «محمد مهدی جوادیان زاده» مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای یزد در گفتگو با خبرنگار ما گفت: آمار میزان بارندگی ها از اول مهر هرسال و با توجه به سال زراعی محاسبه می‌شود؛ بر این اساس بارش باران در سال 97-96 میانگین استانی به میزان 65 میلیمتر بوده است و باید میانگین بلند مدت استان به میزان 91 میلی متر بوده باشد.

وی با بیان اینکه میزان بارندگی در استان یزد در سال 97 نسبت به پارسال با 12 درصد کاهش روبرو بوده است، تصریح کرد: میزان بارندگی در سال جاری نسبت به بلند مدت با 28 درصد کاهش روبرو بوده است.

جوادیان زاده با بیان اینکه بیشترین اثر مثبت بارش های اخیر بر روی مراتع و پوشش گیاهی دشت و کوه است، اظهار کرد: این بارش ها بر روی چشمه ها و قنوات هم می تواند تا حدودی اثر داشته باشد اما با توجه به اینکه به مدت 15 سال خشکسالی پی در پی داشته‌ایم با این بارش ها قرار نیست خشکسالی جبران شود؛ کمااینکه بارش ها نسبت به بلند مدت هم بسیار قلیل بوده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای یزد با تا کید بر اینکه پیگیریم تا «مدیریت مصرف آب» در بخش کشاورزی و صنعت هم اجرا شود، گفت: امید است مردم «مدیریت مصرف آب» را سرلوحه کار خود قرار دهند؛ چراکه تابستان سختی را در پیش داریم و لازم است با مصرف صحیح آب از جیره‌بندی شدن آن در استان جلوگیری کنیم.

انتهای پیام/ش

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری