Skip to Content

امام جمعه یزد خواستار شد


نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به نقش کلیدی زنان در اداره امور منزل گفت: پیشنهاد می‌کنم ساعت کاری زنان به چهار ساعت کاهش یابد تا بیشتر بتوانند در خدمت خانواده باشند.

به گزارش یزدبانو، آیت‌الله محمدرضا ناصری در دیدار با جمعی از بانوان استان یزد به مناسبت سالروز میلاد حضرت زهرا (س) و مراسم رونمایی از کتاب «اگر جبهه رفته بودم» اظهار داشت: نگاهی که امروز غربی‌ها به زن دارند، نگاهی مادی‌گرایانه و ابزاری است در حالی که دین اسلام، زن را موجودی ارزشمند، کامل و منشأ عطوفت و آرامش معرفی کرده است.

وی با اشاره به اینکه جایگاه زن قبل از دوران پیروزی انقلاب اسلامی نیز خدشه دار شده بود، افزود: یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی، احیای جایگاه والای زنان در عرصه‌های مختلف بود.

ناصری با بیان اینکه زنان از حق و حقوق خود آگاهی چندانی نداشتند و نمی توانستند نسبت به حقوق خود اقدامی کنند، بیان کرد: امروز زنان با آگاهی از حق و حقوق خود، در تمام عرصه‌های علمی، ورزشی، فرهنگیِ، اجتماعی،‌ اقتصادی و حتی سیاسی حضور دارند و نقش آفرینی می کنند.

امام جمعه یزد تصریح کرد: اما در کنار همه این نقش‌ها، نقش همسری و مادری زنان همواره وجود داشته و گرچه دشمنان اسلام در صدد خدشه وارد کردن به این نقش هستند، اما زنان نباید اجازه دهند این نقش کمرنگ شود.

وی افزود: زنان در جامعه اسلامی هم از مسئولیت‌های اجتماعی برخوردارند و هم از مسئولیت‌های دینی و با استفاده از این نقش خود می‌توانند یک جامعه را از گمراهی نجات دهند.

ناصری تصریح کرد: هوشیاری و آگاهی زنان می‌تواند از خطا و انحطاط اعضای خانواده جلوگیری کند بنابراین نقش زن بسیار حائز اهمیت و بسیار فراتر از نگاه‌های مادی و ابزاری است که غربی ها به زن دارند.

امام جمعه یزد با بیان اینکه دشمنان ما هزینه های بسیاری صرف فروپاشی کانون خانواده می‌کنند،‌ عنوان کرد: متاسفانه می‌بینیم که امروز برخی کشورهای آسیایی در این دام گرفتار شده‌اند و کانون‌های خانوادگی آنها انسجام ندارد.

ناصری افزود: فضای خانه‌ها نباید به شکلی باشد که هرکس به کار خود و تلفن همراه خود مشغول باشد زیرا در چنین خانواده‌ای محبت و مودت جایگاهی ندارد و این خود مقدمه تزلزل در بنیان خانواده است.

وی با بیان اینکه زنان باید وقت بیشتری برای خانواده‌های خود صرف کنند، افزود: پیشنهاد می کنم ساعت کاری زنان در روز به چهار ساعت برسد که این امر به نفع خانواده و در نهایت جامعه خواهد بود.

انتهای پیام/3857
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری