Skip to Content

سخنگوی دانشگاه‌ علوم پزشکی یزد:

کاهش ذخیره اکسیژن بیمارستان‌های یزد در پی عدم انجام تعهدات شرکت‌های تامین کننده


ابراهیم سلمانی گفت: افزایش تعداد بیماران کرونایی و عمل نکردن کامل شرکت‌های تامین کننده اکسیژن به تعهدات خود موجب کاهش ذخیره اکسیژن در بیمارستان‌های استان شد.

به گزارش یزدبانو، ابراهیم سلمانی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا در خصوض وضعیت اکسیژن مورد نیاز بیمارستان‌های استان یزد گفت: افزایش تعداد بیماران کرونایی بستری در بیمارستان‌های استان طی روزهای اخیر مصرف اکسیژن مورد نیاز را بالا برده است و از طرفی عمل نکردن کامل شرکت‌های تامین کننده اکسیژن به تعهدات خود موجب کاهش ذخیره اکسیژن در بیمارستان‌های استان شد.

وی ادامه داد: شرکت‌های تامین کننده اکسیژن مورد نیاز بیمارستان‌ها به واسطه تعطیلی‌های مناسبتی و همچنین تعطیلی آخر هفته نتوانستند به تعهدات خود به طور کامل عمل کنند و ذخیره اکسیژن یکی از بیمارستان‌های استان شب گذشته بیش از حد مجاز کاهش یافته بود که با پیگیری و آگاهی به مسئولان مشکل مرتفع شد.

سخنگوی دانشگاه‌ علوم پزشکی شهید صدوقی استان یزد عنوان کرد: با همکاری مسئولان دانشگاه علوم پزشکی، مساعدت دیگر مسئولان ذیربط و دستوری که به شرکت فولاد آلیاژی یزد جهت همکاری داده شد مشکل تامین اکسیژن در استان فعلا برطرف شده است.

سلمانی افزود: مردم باید همکاری لازم را در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی داشته باشند تا نیاز به بستری در بیمارستان کاهش یابد و همچنین لازم است شرکت‌های فولادی و دیگر شرکت‌های تولید کننده اکسیژن با دانشگاه علوم پزشکی همکاری بیشتری داشته باشند تا با مشکلی در زمینه تامین اکسیژن مورد نیاز بیماران مواجه نشویم.

وی تصریح کرد: به ازای هر بیمار کرونایی روزانه 10 لیتر اکسیژن مصرف می‌شود که با توجه به تعداد بالای بیماران کرونایی و همچنین دیگر بیمارانی که در بیمارستان‌ها نیاز به مصرف اکسیژن دارند مصرف روزانه اکسیژن در بیمارستان‌های استان نیز افزایش می‌یابد و نیاز به همکاری شرکت‌های فولادی برای تامین اکسیژن و حساسیت مردم نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی  نیز باید بالاتر رود.

مدیر روابط عمومی دانشگاه‌ علوم پزشکی شهید صدوقی استان یزد عنوان کرد: طبق آمار و اطلاعات ارائه شده از بیمارستان‌های استان هم اکنون 255 بیمار مبتلا به کرونا در این بیمارستان‌ها بستری هستند که 70 نفر از آنها در بخش مراقبت‌های ویژه خدمات لازم را دریافت می‌کنند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری