Skip to Content

«شیار ۱۴۳» نمونه بارز دیپلماسی قوی در عرصه بین‌المللی است

کارگردان یزدی: قسمت‌های دوم و سوم «شیار 143» ساخته می‌شود


کارگردان فیلم «شیار ۱۴۳» با اشاره به اینکه قسمت‌های دوم و سوم این فیلم ساخته می‌شود، گفت: این مجموعه سه‌گانه با محوریت مادر و جنگ ساخته می‌شود.

به گزارش یزدبانو به نقل از  یزد رسا، نرگس آبیار ظهر امروز در نشست خبری فیلم شیار 143 که در مجتمع تجاری گردشگری سپاد برگزار شد، اظهار داشت: زمانی که به جشنواره کن سفر کرده بودم، افراد بسیار زیادی در خیابان‌های اصلی فرانسه در حال نواختن موسیقی حماسی برای مردم فرانسه بودند.
وی افزود: بسیاری از خیابان‌های فرانسه به نام شهدای خودشان نام‌گذاری شده و این موضوع تنها منحصر به ایران نیست، در ژاپن نیز این موضوع به‌صورت مشهود دیده می‌شود. کشورهای مختلف دنیا برای مقام شهید اهمیت خاصی قائل هستند.
آبیار خاطرنشان کرد: بسیاری از افراد بعد از اکران این فیلم به‌سراغ من می‌آمدند و می‌گفتند: در کشور شما چه اتفاقی افتاده است؟ اکران این فیلم توانست مردم بسیاری را در سراسر دنیا با جنگ ایران و عراق آشنا کند.
کارگردان فیلم شیار 143 با اشاره به اینکه متأسفانه سینمای ایران در عرصه بین الملل بسیار ضعیف عمل کرده است، خاطرنشان کرد: امیدوارم مسئولان از فیلم‌های دفاع مقدس حمایت بیشتری انجام دهند، زیرا این آثار می‌تواند فرهنگ دفاع مقدس را به جهانیان معرفی کند.
وی خاطرنشان کرد: فیلم‌نامه‌ای در حال نهائی شدن است، قرار است هم‌زمان با ساخت فیلم کتابی هم با این موضوع چاپ شود.
آبیار با اعلام "قصدم این است که یک سه‌گانه با محوریت مادر و دفاع مقدس را بسازم" خاطرنشان کرد: قسمت نخست سه‌گانه، فیلم شیار 143 است که امیدوارم به‌زودی کار ساخت قسمت‌های دوم و سوم آن آغاز شود.
وی با اظهار "امیدوارم فیلم «اشیا از آنچه در آیینه می‌بینید، به شما نزدیک‌تر هستند» تا آخر سال در سینماهای کشور اکران شود" تصریح کرد: امیدواریم این فیلم در بخش سینمای هنر و تجربه اکران شود.
کارگردان فیلم شیار 143 تصریح کرد: یکی از جهاتی که سبب شد این فیلم فروش بسیار بالایی را به خود اختصاص دهد حمایت‌های آقای حاتمی‌کیا از این فیلم است، به‌نظر من حاتمی‌کیا حق پدری در سینمای دفاع مقدس را به‌عهده دارند.
وی خاطرنشان کرد: متأسفانه مبالغی که در عرصه دفاع مقدس هزینه شده با فیلم‌هایی که ساخته شده هم‌خوانی ندارد، به‌نظر من فیلم‌های شاخصی در عرصه دفاع مقدس در طول سال‌های انقلاب ساخته نشده است.
انتهای پیام/ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری