Skip to Content

در سینما تک یزد؛


آیین قدردانی از «نرگس آبیار» کارگردان فیلم شیار 143 شنبه شب در پردیس سینما تک یزد با حضور قشرهای مختلف مردم دار العباده و علاقه مندان به هنر سینما برگزار شد.

به گزارش یزدبانو به نقل از ایرنا،   آیین قدردانی از «نرگس آبیار» کارگردان فیلم شیار 143 شنبه شب در پردیس سینما تک یزد زادگاهش با حضور قشرهای مختلف مردم دار العباده و علاقه مندان به هنر سینما برگزار شد.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در این آیین گفت: تجلیل از هنرمندان وظیفه و افتخار است.

'علی غیاثی' با قدردانی از فعالیت های گسترده هنری این کارگردان یزدی افزود: تهیه و ساخت فیلم شیار 143 توسط نرگس آبیار افتخاری برای کشور و یزد محسوب می شود.

وی اظهار داشت: برگزاری این آیین با حضور کارگردان فلیم خوب شیار 143 و اکران و نقد آن قطعا در ارتقای این هنر و ایجاد انگیزه و جذابیت برای مخاطبان و علاقمندان موثر است.

در ادامه کارگردان فیلم شیار 143 در سخنانی از اظهار محبت مردم یزد و هنرمندان این استان تشکر کرد و به توضیح سوابق هنری و همچنین نویسندگی خود پرداخت.

'نرگش آبیار' با اشاره به نقش هنر سینما در انتقال مفاهیم مختلف فرهنگی و ارزشی به دیگران از یزدی بودن خود افتخار و برای همه مدیران و فعالان این عرصه آرزوی موفقیت کرد.

همچنین در ادامه بعد از اکران فیلم با حضور تعدادی از مخاطبان و کارگران فیلم سینمایی شیار 143 به نقد و بررسی بخش های مختلف این اثر پرداخته شد که نرگس آبیار به سوالات پاسخ داد.

همچنین در پایان این آیین با لوح تقدیر از فعالیت های پرسابقه این کارگردان زن یزدی در عرصه سینما و همچنین تالیف و تحقیق قدردانی شد.

فیلم سینمایی «شیار 143» با اقتباس از رمان «چشم سوم» نوشته نرگس آبیار داستان زنی به نام الفت را روایت می کند که در انتظار پسر خود خبر خوشی دریافت کرده و به آن دل می بندد. تا این که...

 


فیلم سینمایی «شیار143» (1392) تا کنون  افتخاراتی نظیر : دریافت سیمرغ بلورین بهترین فیلم با آرای مردمی، دریافت سیمرغ بلورین ویژه هیئت داوران، دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن، کاندید سیمرغ بلورین بهترین گریم فیلم، کاندید سیمرغ بلورین بهترین فیلم، کاندید سیمرغ بلورین بهترین صدای فیلم (صدابرداری و صداگذاری)، کاندید سیمرغ بلورین بهترین موسیقی فیلم، 8 جایزه از جوایز بخش تجلی اراده ملی سی و دومین جشنواره فیلم فجر، 80 تقدیر توسط ارگانهای مردم نهاد و دولتی را در کارنامه ثبت کرده است.


این فیلم دومین اثر بلند سینمایی نرگس آبیار است و در ژانر دفاع مقدس به موضوع مادران در دوران دفاع مقدس می پردازد.


نرگس آبيار فارغ التحصيل كارشناسي ادبيات فارسي است. از سال 1376 فعاليت داستان نويسي خود را از حوزه هنري آغاز كرد. تاكنون بيش از سی جلد كتاب از وي در غالب رمان و داستان به چاپ رسيده است.

 


او كه نوشتن چهار فيلمنامه بلند سينمايي را در كارنامه خود دارد از سال 1384 به ساخت فيلم هاي كوتاه و مستند روي آورد كه نخستين تجربه ي او بن بست مهربان برنده بهترين فيلم كوتاه داستاني از جشنواره ستايش شد و دربخش مسابقه چند جشنواره بين المللي نيز به نمايش در آمد.


وي تاكنون هفت فيلم داستاني و مستند و دو فیلم سینمایی را كارگرداني كرده است.

انتهای پیام/ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری