Skip to Content

22بهمن 93/ گزارش میدانی یزدبانو

ژرفای حماسه از زبان زنان یزدی/آمده ایم تا عشق به محمد(ص) تیتر روزنامه های جهان شود


امروز در راهپیمایی شرکت کردیم تا ژرفای حماسه حضور مردم به ویژه زنان را از زبان خودشان بشنویم که با پاسخ های کم نظیر روبرو شدیم.

به گزارش خبرنگار یزدبانو، همیشه گفتگو با مردم برای تهیه گزارش های میدانی در مراسم حماسه حضور زنان به ویژه در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن باعث تجلی عمق حماسه می شود.


*به خانمی که دست دردست فرزندش داشت وبه جمع راهپیماییان می آمد ، پرسیدم: این حماسه حضور را چگونه می بینی؟ گفت: فوق العاده است و همه آمده اند تا به ندای رهبر عزیزمان لبیک بگویند.


*ازطلبه ی دانشجویی در این راهپیمایی شرکت کرده بود پرسیدم: چه نظری درخصوص نامه ای که مقام معظم رهبری به جوانان اروپایی نوشتند داری؟ گفت: رهبر توانست تمام حرف های سیاسی خود را درقالب فرهنگی به جوانان اروپایی بزند وجوانان اروپایی را مشتاق به اسلام کند.


*از دخترجوانی که پرسیدم محصل هستی گفت: نه! من یک هنرمند هستم وعلت حضورش در این راهپیمایی را جویا شدم و او پاسخ داد: این راهپیمایی بی نظیر بود وبه هربهانه ای کشور عزیزمان را بدست دشمنان نخواهیم داد.


*یکی بانوی جوان علت حضورش را نه فقط یاری به رهبر وانقلاب بیان کرد بلکه گفت: ما آمده ایم تا فردا در تمام روزنامه های جهان این تیتر را بنویسند که ما همه عاشق محمد(ص) هستیم و اسلام را یاری خواهیم کرد.


*ازمادری که فرزند خود را درکالسکه گذاشته بود وآن کالسکه را به قدری زیبا کرده بود که همه از آن عکس می گرفتند ودلم نیامد از او سئوال نکنم. جلو رفتم وعلت حضورش را دراین راهپیمایی پرسیدم واو گفت: علت حضورم این است که ما پشت به ولایت فقیه ، آرمان های امام خمینی(ره) وشهدای عزیزنخواهیم کرد وتا آخرین قطره خونمان ازاین آب وخاک دفاع خواهیم کرد.


*به دختری که نامش زهرا وخنده برلبانش بود و پلاکارد مرگ برآمریکا و مرگ بر اسرائیل دردست داشت وشعار می داد؛ علت حضورش را جویا شدم گفت: آمدم تا مشتی بردهان آمریکا واسرائیل بزنم وبگویم که ما همیشه در صحنه حضور داریم.


*دختر جوانی که پرچم جمهوری اسلامی ایران را دردست داشت گفت : من برای اولین بار است که در این راهپیمایی با شکوه شرکت می کنم واین عظمت وقدرت را می بینم ومن به این باور رسیدم که همه ساله شرکت کنم چون این امنیت و آرامش را از خون شهدا داریم و انقلاب را مفتی به دست مستکبران نخواهیم داد.


*جلوترکه رفتم دخترنوجوانی را دیدم که به سختی ویلچر پدرش را هُل می داد و انگیزه حضورش  را دراین راهپیمایی این گونه بیان کرد: که من پای پدر شدم تا به جهانیان بگویم این انقلاب واسلام را به راحتی از دست نخواهیم داد وتحریم ها در ما اثر ندارد.


* ازبانوی عکاسی سئوال کردم حضور را چگونه می بینی؟ گفت: حماسه پرشکوه مردم در لِنز دوربینم نمی گنجد و اطمینان داریم به برکت خون شهداء  این راه ادامه دارد.


*مادربزرگ معلمی که عصا زنان همراه نوه اش به این راهپیمایی آمده بود از شوق کودکانه ی نوه اش می گفت وحماسه را اینگونه بیان کرد که بعد از سی وشش سال از انقلاب تمام دانش آموزان این کشور دست در دست برای آبادی و آزادی این میهن تلاش می کنند.

انتهای پیام/ص
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 1.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری