Skip to Content

نفس بازار پوشاک یزد به شماره افتاد


رییس اتاق اصناف مرکز استان یزد گفت: کاهش قدرت خرید مردم سبب شده است تا فروشگاه‌های پوشاک در یزد اجناس خود را به صورت فروش فوق‌العاده عرضه کنند.

به گزارش یزدبانو، محمدمهدی باغستانی در گفتگو با خبرنگار یزدبانو با بیان اینکه خوشبختانه در حال حاضر پوشاک اسلامی بانوان در جای جای استان یزد از جمله بلوار امام‌زاده، بلوار مطهری، چهار راه مهدیه و ... در شهر یزد عرضه می‌شود، اذعان کرد: مشکل عرضه لباس‌های نامناسب برای بانوان را باید ریشه‌ای حل کرد. باید قبل از تولیدلباس‌های نامتعارف و ورود آن به چرخه فروش جلوی این مشکل گرفته شود. چرا که فروشنده ناچار است با توجه به میزان تقاضا و سلیقه خریدار البسه عرضه شده را برای فروش به یزد بیاورد.

 

وی ادامه داد: تاکنون با برخی مراکز تولید و متصدیان واحدهای صنفی که بدون رعایت ضوابط، مقررات و شئونات اسلامی، اقدام به تولید، نمایش و عرضه انواع مانتوهای نامتعارف می‌کنند، برخورد شده است.

باغستانی افزود: ارزان بودن مانتوهای کوتاه به خاطر پایین بودن قیمت تمام شده و کاهش قدرت خرید مردم سبب شده است تا از مانتوهای کوتاه بیشتر استقبال شود.

وی با بیان اینکه تولیدکننده‌های یزدی بدلیل مشکلات مالی، اقتصادی و عدم حمایت از آنان قادرند تنها 10درصد بازار یزد را پاسخگو باشند، خاطر نشان کرد: اغلب نیاز بازار پوشاک یزد از سوی تولیدکننده‌های تهران و مشهد تامین می‌کنند.

رییس اتاق اصناف مرکز استان یزد قیمت عرضه لباس در یزد را مناسب ارزیابی کرد و افزود: با توجه به پایین آمدن قدرت خرید مردم، رکودی در بازار به وجود آمده است که بیش از 60درصد فروشگاه های عرضه مانتو فروش فوق العاده دارند و اجناس خود را با تخفیف 20تا40درصدی عرضه می‌کنند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری