Skip to Content

دکترای تخصصی روانشناسی بالینی پاسخ می‌دهد


یک متخصص روانشناسی بالینی در یزد گفت: سه دسته از افراد عمل زیبایی انجام می‌دهند که دسته سوم به خاطر اعتماد به نفس پایین اقدام به این عمل می‌کنند.

دکتر بنفشه فرزین راد دکترای تخصصی روانشناسی بالینی در گفتگو با خبرنگار یزدبانو با بیان اینکه افرادی که برای عمل جراحی مراجعه می‌کنند 3 دسته هستند، گفت: دسته اول کسانی‌اند که به‌خاطر عواملی مثل سوختگی، تصادف و ... که دچار بدشکلی بدنی می‌شوند، مراجعه می‌کنند. دسته دوم کسانی هستند که به طور مادرزاد بد شکلی بدنی دارند و این عمل سلامتی جسم آنها را در پی دارد.

وی ادامه داد: دسته سوم کسانی هستند که ظاهرشان مورد پسند خودشان نیست و همچنین  نظر بقیه در مورد ظاهرشان اهمیت زیادی برایشان دارد؛ به همین خاطر اقدام به انجام عمل زیبایی می‌کنند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با بیان اینکه افرادی که اعتماد به نفس پایین دارند، سعی می‌کنند با انجام عمل جراحی سرپوشی بر این ضعف خود بگذارند، اذعان کرد: این دسته از افراد از نظر روانی مضطرب و افسرده‌اند و نظر افراد برایشان اهمیت دارد.

وی عدم ثبات هیجانات و ناتوانی در کنترل آن را از ویژگی‌های افراد دسته سوم عنوان کرد و افزود: داشتن روحیه تایید طلبی بیرونی باعث می‌شود تا این افراد به ظاهر خود وسواس‌گونه توجه کنند.

فرزین راد ادامه داد: افراد دسته سوم یا شخصیت وابسته دارند یا شخصیت کمال طلب؛ آنانی که شخصیت وابسته دارند، همیشه باید یک نفر او را تایید کند و شخصیت کمال‌طلب ها هم افرادی هستند که در همه مراحل به خود سخت گرفته و در نهایت هم از وضع موجود شاکی‌اند.

وی در پایان با بیان اینک عدم اعتماد به نفس عامل افزایش جراحی پلاستیک غیر ضروری است، یادآور شد: توصیه می‌کنم افرادی که برای انجام زیبایی مراجعه می‌کنند، اگر جزو دسته اول و دوم نباشند، لازم است که به روانپزشک یا روانشناس مراجعه کنند.

انتهای پیام/ش

 
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری