Skip to Content

نیازی اساسی برای کاربران iphone؛


یکی از مشکلات اساسی هوشمند آیفون عدم پشتیبانی از حافظه خارجی است و حافظه داخلی این گوشی نیز بعد از مدتی، عملا پاسخگوی نیاز کاربران آن نمیباشد. این در حالی است که عملا میزان فضای موجود بر روی این هوشمند که میتواند مورد استفاده کاربر قرار گیرد، کمتر از میزان اسمی آن است. پی دانستن نکته هایی برای آزاد کردن حافظه بر روی آیفون، یکی از نیازهای اساسی هر کاربری است.

به گزارش یزد رسا، یکی از مشکلات اساسی هوشمند آیفون عدم پشتیبانی از حافظه خارجی است و حافظه داخلی این گوشی نیز بعد از مدتی، عملا پاسخگوی نیاز کاربران آن نمیباشد. این در حالی است که عملا میزان فضای موجود بر روی این هوشمند که میتواند مورد استفاده کاربر قرار گیرد، کمتر از میزان اسمی آن است. پی دانستن نکته هایی برای آزاد کردن حافظه بر روی آیفون، یکی از نیازهای اساسی هر کاربری است.
 

به گزارش تابناک عدم دسترسی مستقیم به فضای حافظه آیفون، در کنار عدم پشتیبانی از کارت حافظه خارجی از مشکلاتی است که به احتمال بسیار زیاد بعد از مدتی استفاده از این هوشمند و پر کردن حافظه آن با برنامه ها و موسیقی و ویدئو، دغدغه آن شما را رها نخواهد کرد.

 

این موضوع یعنی عدم دسترسی مستقیم به حافظه، به این معنی است که راه های آزاد کردن فضا بر روی آیفون، تنها از طریق دانستن برخی نکات نرم افزاری در خصوص سیستم عامل iOS مقدور است. بگذارید نگاهی به چند نکته و راه کار برای آزاد سازی فضا بر روی آیفون داشته باشیم:

 

چند نکته و راه کار ساده برای آزاد کردن حافظه بر روی iPhone

 

1 – بررسی وضعیت حافظه

 

اولین اقدام شما در این راه بررسی این نکته است که چه چیز حافظه هوشمند شما را اشغال کرده و به چه میزان. این کار دین جهت ضروری است که ممکن است حافظه گوشی با موارد غیر ضروری اشغال شده باشد.

 

برای اینکار به تنظیمات گوشی رفته از بخش General گزینه Usage و بعد از آن گزینه Manage Storage را انتخاب کنید. در بالای این صفحه میزان فضای اشغال شده و در دسترس مشخص شده است و در پایین فهرستی از برنامه ها به نمایش در می آید که به ترتیب بر اساس میزان فضایی که از حافظه اشغال کرده اند، مرتب شده است:

 

چند نکته و راه کار ساده برای آزاد کردن حافظه بر روی iPhone

 

2 – بررسی برنامه ها برای میزان دانلود داده ها

 

در قسمت Manage Usage میتوانید میزان فضای اشغال شده بر روی حافظه توسط هر برنامه را مشاهده کنید که البته به همراه میزان فضایی است که این برنامه برای داده های دانلود شده خود اشغال کرده. به این معنی که برخی برنامه ها خود فضای چندانی را اشغال نمیکنند، اما میتوانند داده های حجیمی را دانلود کنند.

 

برای مثال برنامه Spotify تنها 56 مگابایت حافظه نیاز دارد اما اگر از طریق آن اقدام به دانلود موسیقی کرده باشید، فضایی کهکشانی را از حافظه شما اشغال می کند.

 

در بخش Mange Storage با انتخابهر برنامه میتوانید حجم برنامه اصلی و داده های دانلود شده توسط آن را به شکل جداگانه ببینید:

 

چند نکته و راه کار ساده برای آزاد کردن حافظه بر روی iPhone

 

3 – بازی ها و ویدئو های غیر ضروری و بلا استفاده را پاک کنید

 

برخی از بازی ها بر روی سیستم عامل iOS حجم بسیار زیادی را – حتی در حدود 1 گیگابایت – اشغال میکنند. ممکن است بر روی گوشی خود بازی هایی را داشته باشید که اخیرا به آنها مراجعه نکرده اید، پس بهترین کار پاکسازی آنها است که میتواند فضای زیادی را از حافظه شما آزاد کند. این کار را نیز در همان بخش Manage Storage میتوانید انجام دهید:

 

چند نکته و راه کار ساده برای آزاد کردن حافظه بر روی iPhone

 

همین مطلب در خصوص برخی ویدئو ها نیز صادق است. به ویژه آن دسته که از طریق نرم افزارهایی چون وایبر دانلود شده و ممکن است ماه ها بر روی حافظه شما جا خوش کرده باشند، اما شما هیچ گاه به آنها مراجعه نکرده باشید.

 

4 – تنظیم پاکسازی خودکار پیام ها

 

در iOS 8 اکنون این امکان وجود دارد که به شکل خودکار پیام های قدیمی را پاکسازی کنید. این کار نیز میتواند بخشی از حافظه گوشی شما را به شکل مرتب پاکسازی کند.

 

برای این کار به تنظیمات گوشی رفته و در بخش Manages و در ذیل قسمت Message History گزینه Keep Message را انتخاب کرده و یکی از دو گزینه 30 روز یا یکسال را برگزینید:

چند نکته و راه کار ساده برای آزاد کردن حافظه بر روی iPhone

 

5 – استفاده از گزینه Photo Stream را متوقف کنید

قابلیت گوشی آیفون شما برای Photo Stream خودکار، منجر به آن میشود که هزار عکاسی آخر شما بین همه دستگاه های مجهز به iOS که متعلق به شما باشد، همگام سازی یا Sync شود. اما این به این معنی است که این هزار عکس دوبار بر روی حافظه شما ذخیره سازی میشود.

 

در نتیجه اگر دستگاه مجهز به iOS دیگری ندارید – نظیر یک iPad – بهترین کار متوقف کردن این قابلیت است. برای این کار در بخش تنظیمات به قسمت Photo & Camera رفته و گزینه My Photo Stream را خاموش کنید:

 

چند نکته و راه کار ساده برای آزاد کردن حافظه بر روی iPhone

 

6 – جستجو در قسمت Others در برنامه iTunes

زمانی که بر روی PC یا لپتاپ از طریق iTunes به گوشی خود متصل میشوید یا این برنامه را از خود گوشی اجرا میکنید، بخشی با

نام Others وجود دارد که شامل ایمیل ها، موسیقی ها و داده های مربوط به وب گردی شما است. در این قسمت در برخی موارد فایل هایی پیدا میشود که به اصطلاح خراب یا Corrupt شده اند و در نتیجه بیش از حد لازم فضا اشغال کرده اند.

بهترین کار برای پاکسازی این قسمت و البته داده های مربوط به وب گردی که عملا بعد از مدتی فضای زیادی – حتی در حدود یک گیگابایت – را اشغال میکنند، این است که از طریق برنامه iTunes از گوشی خود یک Backup تهیه کرده و سپس گوشی راRestore کنید. 

 

چند نکته و راه کار ساده برای آزاد کردن حافظه بر روی iPhone

 

برای اینکار بر روی PC یا از طریق گوشی برنامه iTunes را باز کنید و به ترتیب گزینه های Backup Now و Restore iPhone را انتخاب کنید.

این راهکارها بسیار ساده هستند و اغلب کاربران قدیمی تر آیفون با آنها آشنا بوده و از آنها برای آزاد کردن حافظه گوشی خود بهره میبرند. همانگونه که ذکر شد متاسفانه مشکل عدم دسترسی مستقیم به حافظه آیفون که بنا به دلایل امنیتی است، تنها راه ممکن برای آزاد کردن حافظه را از طریق تنظیمات گوشی ممکن ساخته. در کنار این راه کارها میتوانید به راه های دیگر همچون استفاده از فضای Cloud مثلا با برنامه Dropbox نیز فکر کنید.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری