Skip to Contentعلی رغم اینکه یزدی ها با صرف هزینه بسیار سالیان سال در کنکور سراسری پیشتاز بوده اند، باز هم آنطور که باید و شاید از ثمرات این موفقیت بهره نبرده اند.

به گزارش یزدبانو؛ عصرفرهنگ نوشت: بیش از دو دهه است که یزدی ها از لحاظ کسب رتبه های برتر کنکور در کشور پیشتاز هستند. مسلماً کسب این افتخارات جز با دلسوزی فرهنگیان استان، صرف هزینه از سوی والدین و سخت کوشی و تلاش شبانه روزی دانش آموزان میسر نیست.
با این وجود و در حالی که کنکور هزینه و وقت بسیاری از خانواده های یزدی را به خود اختصاص می دهد، استان آنطور که باید و شاید از ثمره موفقیت فرزندان خود در این ماراتن علمی بهره نمی برد. کنکور در واقع دروازه پیشرفت دانش آموزان امروز و دانشجویان فرداست ولی کمبود امکانات در مراکز علمی استان و عدم توسعه مناسب صنایع استان باعث مهاجرت رتبه های ممتاز به خارج از استان و عمدتا پایتخت شده است. یعنی حاصل تلاش و هزینه یزدی ها مفت و مسلم نصیب مراکز علمی و صنایع دیگر استان ها می شود.
مشکلات عدیده ای که امروز دامن گیر استان یزد شده نشان دهنده خلا وجود افراد نخبه با پشتوانه علمی در بخش های مختلف تصمیم گیری و تصمیم سازی استان است. روشن است که در صورت برخورداری از قشری تحصیلکرده و بومی استان یزد در تمامی زمینه ها همانند کنکور پیشتاز بود. متاسفانه گویا مسئولان استان عزم و یا برنامه ای برای استفاده از این ظرفیت عظیم یزد ندارند.
همانطور که می دانیم نمی توان بالاجبار افراد را مجبور به ادامه تحصیل و یا انتخاب شغل در استان کرد. تنها شیوه برای ترغیب رتبه های ممتاز کنکور برگزاری جلسات انگیزشی و توجیهی به منظور نمایاندن ظرفیت های موجود در استان، امکانات و زمینه های کاری و همچنین ترسیم دورنمایی از آینده شغلی آن ها و ترسیم عرصه های خدمت رسانی است.

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری