Skip to Content

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس:


نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس گفت: با رایزنی‌های صورت گرفته با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز پیگیر اختصاص سهیمه بیشتری از داروی بیماری آنفلوآنزا به استان هستیم تا بتوانیم مدیریت بهتری در کنترل آن داشته باشیم.

به گزارش یزدبانو، سید ابوالفضل موسوی با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون هزار و 71 نفردر استان یزد مشکوک به بیماری آنفلوآنزا تشخیص داده شده‌اند، پیرامون فعالیت‌های درمانی صورت گرفته در این زمینه گفت: تاکنون تعداد 462 نفر از این تعداد بستری شده و 20 نفرنیز فوت کردند.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس افزود: البته تعداد افرادی که با تشخیص قطعی ابتلا به آنفلوآنزا فوت کردند 6 نفر بوده که این آمار در کشور به 60 نفر رسیده و می‌توان گفت استان یزد 10 درصد از فوت شدگان را به خود اختصاص داده که با توجه به جمعیت استان نرخ بالایی است.

وی با تاکید بر تلاش متولیان بهداشتی استان در افزایش مراقبت‌های بیشتر بهداشتی اظهار داشت: باید در این زمینه صدا وسیما برای آموزش بیشتر مردم ورود کند که خوشبختانه با صحبت‌هایی که با مدیرکل محترم مرکز یزد انجام دادم ایشان آمادگی دستگاه متبوعش را اعلام کرده است.

موسوی با اشاره به ضرورت تشکیل کارگروه سلامت استان توسط معاون سیاسی-امنیتی استاندار گفت: بر اساس اعلام هواشناسی مبنی بر ورود موج سرما طی سه هفته آینده به استان و با توجه به اینکه این موج سرما می‌تواند آمار مبتلایان به این بیماری را افزایش دهد لازم است از هم اکنون مسئولان برای این موضوع تمهیدات لازم را بیندیشند تا در نتیجه آمار تلفات کاهش یابد.

نماینده مردم یزد و اشکذر افزود: البته موج دوم سرما نیز در اسفندماه خواهیم داشت که باید با آمورش‌های لازم پیشگیرانه از ابتلای مردم به این بیماری جلوگیری کنیم.

وی با اشاره به بازدید خود از بیمارستان شهید صدوقی هم گفت: این بیمارستان به عنوان مرکز بستری بیماران آنفلوانزا در یزد با ایزوله کردن بخش اورژانش و اختصاص 26 تخت در بخش عمومی و 20 تخت در بخش اطفال خدمات خوبی را به این بیماران ارائه می‌دهد.

موسوی در پایان گفت: با رایزنی‌های صورت گرفته با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز پیگیر اختصاص سهیمه بیشتری از داروی این بیماری به استان هستیم تا بتوانیم مدیریت بهتری در کنترل آن داشته باشیم.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری