Skip to Content

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی یزد خبر داد


مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی یزد گفت: با توجه به کاهش آب‌های زیرزمینی و ادامه خشکسالی ها پیش بینی می شود سطح زیر کشت های پاییزه استان یزد حداقل ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش پیدا کند.

به گزارش یزدبانو؛ محمدعلی حاتمی‌زاده در گفتگو با خبرنگار یزدرسا با بیان اینکه کشت‌های پاییزه استان یزد شامل گندم، جو و کلزا می باشد، اظهار کرد: سامانه کاشت گیاه کلزا پایان ماه مهر تمام شد است و کاشت گندم و جو در استان از اواسط مهرماه شروع و با توجه به مناطق مختلف تا اواخر آذرماه ادامه می یابد.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی یزد به مساحت زیر کشت های پاییزه اشاره کرد و افزود: در استان حدود ۴۰۰ هکتار کلزا، ۳ هزار هکتار جو ویازده هزار هکتار گندم کشت می شود.

وی در ادامه گفت: با توجه به کاهش آب‌های زیرزمینی و ادامه خشکسالی ها و همچنین برنامه خاموشی چاه های کشاورزی پیش بینی می شود سطح زیر کشت های پاییزه استان یزد حداقل ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش پیدا کند.

حاتمی‌زاده خاطر نشان کرد: نهاده های لازم گندم، جو و کلزا تامین شده است و در حال توزیع می باشد و همچنین نهاده های مثل کود شیمیایی، فسفات، پتاسه و ازته تامین شده و مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد.

وی تاکید کرد: توصیه می‌شود در مصرف کود و تغذیه که باعث می شود محصول در مقابل خشکسالی و سرما مقاوم باشد حتما توسط کشاورزان رعایت شود.

حاتمی‌زاده با بیان اینکه تاریخ کشت بسیار مهم است، افزود: با تاریخ کاشت مناسب خیلی از مسائل خشکسالی مرتفع می شود به گونه ای که تاریخی کشت عملکرد گیاه را مورد تاثیر قرار می دهد و می‌توانیم مشکلات سرمازدگی را پشت سر بگذاریم.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری